Jihočeské muzeum otevřelo novou interaktivní expozici

Už ode dneška se mohou návštěvníci Jihočeského muzea v Českých Budějovicích seznámit s novou interaktivní expozicí. Zabírá prakticky celé druhé patro hlavní budovy muzea a vyžádala si náklady okolo 30 milionů korun. Zájemci o přírodu, historii a lidovou kulturu se díky tomu mohou na ploše 730 metrů čtverečních projít po takřka skutečném lese, pokochat se unikátními vltavíny a dalšími více než 670 geologickými exponáty, seznámit se s životem našich předků, obdivovat krásné kroje a malé děti jistě zaujme možnost pohovět si jako pohádkový Honza na peci vystlané kožešinami. 

Našim cílem bylo vytvořit prostředí, které vtáhne návštěvníky do tématu a postupným objevováním vyvolává další touhu po poznání. Je zde hodně infozastávek s mikroskopy, výsuvnými šuplíky a dalšími akčními prvky,“ představil expozici ředitel muzea František Štangl. 

Převážná část z třicetimilionové investice do nové stálé výstavy byla hrazena z dotačních peněz. „Expozici jsme pořídili s 85procentním podílem evropské dotace, dalších pět procent přidal stát. Zbylých deset procent hradil Jihočeský kraj,“ uvedl náměstek hejtmanky pro kulturu Pavel Hroch a poděkoval všem, kdo se na realizaci expozice podíleli. Připomněl, že otevření této expozice je už čtvrtou významnou investicí do kultury, kterou se podařilo za přispění Jihočeského kraje realizovat. 

17.01.2020 Bc. David Hocke