Jihočeské nemocnice vyhlašují omezení návštěv

Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci Ministerstvo zdravotnictví doporučuje občanům ČR a dalším osobám přijíždějícím z oblastí s vysokým počtem onemocnění COVID-19 vyvolaných novým koronavirem, aby v následujících 14 dnech po opuštění těchto oblastí zvážili případnou návštěvu svých příbuzných a dalších osob, které jsou hospitalizovány ve zdravotnických zařízeních.
Součástí snižování rizika v nemocnici je mj. omezení režimu návštěv. 

Stanovisko Nemocnice České Budějovice, a.s. 

Nemocnice České Budějovice z výše uvedeného důvodu vyhlašuje omezení návštěv. 
Od 5. 3. 2020 není přístup na návštěvu umožněn těm, kteří mají příznaky respiračního onemocnění (kašel, rýma, zvýšená teplota, bolest v krku nebo bolesti svalů) a osobám, které se v posledních 14 dnech vrátily z oblastí s vysokým výskytem koronavirového onemocnění COVID-19. 

„Všechny návštěvníky také žádáme, aby si při příchodu na oddělení nemocnice a při odchodu z návštěvy umyli ruce teplou vodou a mýdlem. Informaci o aktuálním režimu návštěv na jednotlivých odděleních poskytnou zdravotníci daného pracoviště dle vývoje epidemiologické situace. Přísnější režim může být zvolen na odděleních, kde jsou hospitalizováni pacienti nejvíce ohrožení možnou nákazou. Jedná se například o oddělení následné péče, plicní a onkologická oddělení či jednotky intenzívní péče,“ sdělil předseda představenstva Nemocnice České Budějovice, a.s. Michal Šnorek.

Stanovisko Nemocnice Prachatice, a.s. 

V souvislosti s vývojem epidemiologické situace uzavíráme od 5. března lůžkovou stanici následné péče a JIRP (jednotku intenzivní a resuscitační péče),“ dodal předseda představenstva Nemocnice Prachatice, a.s. Michal Čarvaš. 

Stanovisko Nemocnice Strakonice, a.s. 

Nemocnice Strakonice od 5. 3. 2020 uzavírá oddělení ARO-JIP a Jednotky intenzivní péče Interního a Dětského oddělení pro návštěvy. Všechny návštěvníky také žádáme, aby při příchodu na oddělení nemocnice a při odchodu z návštěvy použili dezinfekční prostředek a umyli si ruce teplou vodou a mýdlem. Doporučení se týká také potřeby zakrýt si při kašli nos a ústa a používání ústenek během návštěvy“ sdělil předseda představenstva Nemocnice Strakonice, a.s. Tomáš Fiala.

  • Nadále vzhledem k vyššímu výskytu akutních respiračních oddělení je pro návštěvy uzavřeno OTRN (plicní odd.).
  • Na návštěvy na ostatní lůžková oddělení nemohou od 5. března 2020 chodit děti do 15 let a omezuje se počet návštěvníků a doba návštěvy u lůžka (maximálně 2 osoby na 15 minut). 
  • Přístup na návštěvu zásadně není umožněn těm, kteří mají příznaky respiračního onemocnění (kašel, rýma, zvýšená teplota, bolest v krku nebo bolesti svalů). 

Stanovisko Nemocnice Dačice, a.s. 

„Z preventivních důvodů uzavíráme pro návštěvy lůžkové oddělení Léčebny dlouhodobě nemocných a sociálních lůžek k pátku 6. 3. 2020 až do odvolání,“ sdělila předsedkyně představenstva Nemocnice Dačice, a.s. Miroslava Člupková.

Stanovisko Nemocnice Tábor, a.s. 

Obracíme se na všechny potenciální návštěvníky naší nemocnice s prosbou, aby odložili návštěvu v případě, že se cítí nemocní, především pak mají-li některé z příznaků – kašel, rýma, zvýšená teplota, bolest v krku či bolesti svalů. Po návratu z oblasti s vysokým počtem koronavirového onemocnění COVID-19 ať odloží návštěvu o 14 dnů. Informaci o aktuálním režimu návštěv na jednotlivých odděleních poskytnou zdravotníci daného pracoviště dle vývoje epidemiologické situace,“ uvedl předseda představenstva Nemocnice Tábor, a.s. Ivo Houška. 

Stanovisko Nemocnice Jindřichův Hradec, a.s. 

V jindřichohradecké nemocnici platí od 31. ledna zákaz návštěv pacientů. Vzhledem k aktuálnímu vývoji tento zákaz ponecháme v platnosti do odvolání,“ sdělil Miroslav Janovský, předseda představenstva Nemocnice Jindřichův Hradec, a.s. 

Stanovisko Nemocnice Písek, a.s. 

Vzhledem ke kulminaci chřipky na Písecku omezujeme pohyb návštěv na stanicích JIP a oddělení ARO,“ dodal předseda představenstva Nemocnice Písek, a.s. Jiří Holan. 

Stanovisko Nemocnice Český Krumlov, a.s. 

V tomto okamžiku nepřijímáme žádná opatření, která by se týkala omezení návštěv. Budeme sledovat vývoj epidemiologické situace a případnou změnu režimu oznámíme prostřednictvím našich webových stránek,“ sdělil předseda představenstva Nemocnice Český Krumlov, a.s. Jindřich Florián. 
 

05.03.2020 Bc. David Hocke