Jihočeský kraj chce zamezit šíření nákazy v sociálních zařízeních na svém území

Krizový štáb kraje se na svém zasedání 10. listopadu zaměřil zejména na situaci v pobytových sociálních zařízeních. Cílem je co nejvíce zamezit šíření nákazy nejen mezi jejich zaměstnanci, ale také klienty, kteří spadají do rizikových skupin a hrozí u nich těžší průběh nemoci covid-19. Aktuálně je v kraji 348 nakažených klientů a 288 zaměstnanců.

Ve spolupráci s krajskou hygienickou stanicí jsou dle potřeby navštěvována jednotlivá sociální zařízení v regionu a jsou jim poskytovány praktické rady k dodržování  protiepidemických opatření a používání ochranných prostředků tak, aby mohla co nejúčelněji eliminovat hrozbu šíření nákazy,“ vysvětlila náměstkyně hejtmana pro oblast sociálních věcí Lucie Kozlová. Její odbor s řediteli všech zařízení denně úzce spolupracuje na tom, aby se situace v pobytových sociálních zařízeních stabilizovala. „Při nastavování protiepidemických opatření je důležité zohlednit potřeby a možnosti konkrétních sociálních zařízení tak, aby fungovala co nejlépe,“ dodala náměstkyně.

10.11.2020 Bc. David Hocke