Jihočeský kraj hostí výstavu Brody v Brodě / Pohledy na Vyšší Brod

Slavnostní vernisáží začala dne 4. března 2024 fotografická výstava Brody v Brodě / Pohledy na Vyšší Brod, kterou organizuje město Vyšší Brod. Výstava potrvá do 28. března a bude zájemcům přístupná v otevírací době Krajského úřadu.

Výstava nabízí průřez posledními ročníky soutěže Brody v Brodě a představuje autory fotografických snímků z Vyššího Brodu a okolí.  Brody v Brodě jsou fotografická soutěž jejímž cílem je zapojení široké veřejnosti do fotografování a poznávání života a míst, která mají v názvu BROD. Do soutěže jsou zapojeny města a obce napříč Českou republikou – Český Brod, Havlíčkův Brod, Uherský Brod, Vyšší Brod a Železný Brod. V letošním roce proběhne již 12. ročník této soutěže.

Druhou částí výstavy jsou aktuální fotografie autorů, se kterými město Vyšší Brod dlouhodobě spolupracuje a jejichž fotografie využívá ke svojí prezentaci.

Zaznělo tady, že Vyšší Brod je jedno z nejkrásnějších míst v Jihočeském kraji, myslím si, že to není jenom nadsázka, je to skutečnost. Můžeme se o tom ostatně přesvědčit z těchto fotografií. Právě ony nám ukazují, že nemáme chodit zaslepení, máme se dívat a objevovat krásy přírody. Vždyť chodit přírodou a nalézat krásná místa je asi ten nejkrásnější způsob trávení volného času,“ uvedl při slavnostní vernisáži náměstek hejtmana pro oblast kultury Pavel Hroch.

04.03.2024 Bc. Hana Brožková