Jihočeský kraj zve na výstavu Naše Strakonice, tady žijeme

Představit Strakonice očima dětí jako místo s bohatou historií, silnými tradicemi a malebnou přírodou je cílem výstavy, kterou hostí Jihočeský kraj do konce srpna.  Obrazy vznikaly ve výtvarném ateliéru strakonického domu dětí, kde tráví svůj volný čas stovky školáků. Díla vytvořená technikou suchého pastelu jsou plná barevného vidění světa i krás přírody.

„Výstava skutečně oživí prostor krajského úřadu, a když si uvědomíme, že některé z těchto obrazů visely i v Senátu, tak je to pro nás určitá pocta. Musím říct, že děti z Domů a dětí mládeže ve Strakonicích jsou úžasný, jsou úžasný, jsou šikovný, o čem že může přesvědčit každý návštěvník,“ zdůraznil náměstek hejtmana pro kulturu Pavel Hroch a pochválil organizátory i za krásnou vernisáž, na níž nechyběli ani dudáci ze Strakonic

Premiéru měla výtvarná díla ze Strakonic ve Valdštejnském paláci v Jednacím sále Senátu. A právě odsud doputovaly do budovy Krajského úřadu Jihočeského kraje. Pokud potěší oko diváka a přispějí k dobré náladě, je jejich hlavní úkol splněn a pro autory je to ta největší odměna.

Šikovní malíři z DDM Strakonice se na krajském úřadě neprezentují poprvé. Představili už i expozici zaměřenou na léto, moře a prázdniny. Desítky obrazů od dětských autorů zdobí pavilony strakonické nemocnice i pečovatelský dům. S nadsázkou se dá říci, že jde o obrazy, které léčí.

Dům dětí a mládeže Strakonice každoročně navštěvuje přes 2000 děti v 56 kroužcích. Řada z nich sklízí úspěchy na celostátní úrovní v tanci a sportu.

02.08.2023 Bc. David Hocke