Jihočeští hygienici dnes nezaznamenali žádný nový případ onemocnění koronavirem, v karanténě je téměř 1400 osob 

V Jihočeském kraji hygienici ve čtvrtek 19. března nepotvrdili žádný nový případy nákazy koronavirem COVID – 19. Celkový počet nemocných s touto diagnózou v kraji je tak stále 19. 

V průběhu čtvrtka bylo indikováno k laboratornímu vyšetření 134 suspektních vzorků. Do 22. hodiny jich bylo vyšetřeno 109. Všechny testy byly  negativní, což je potěšitelné. Výsledky zbývajících 25 vzorků budeme znát v pátek dopoledne,“ uvedla ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje doc. MUDr. Kvetoslava Kotrbová, PhD.

„Jsem Jihočechům velice vděčná za to, jak odpovědně a solidárně se začali v posledních dnech chovat a jak společně situaci zvládáme,“ doplnila ředitelka KHS Kvetoslava Kotrbová. 

Praktičtí lékaři ve čtvrtek nařídili dalších 206 povinných karantén. „Důvodem byl vždy návrat ze zemí s vysokým rizikem možného šíření onemocnění COVID-19 nebo kontakt s již nahlášenou pozitivní osobou,“ poznamenala epidemioložka KHS JčK MUDr. Jitka Luňáčková. Celkem je tak nyní v souvislosti s nákazou koronavirem COVID – 19 v povinné karanténě 1 371 Jihočechů.

Karanténní opatření jsou nařizována vždy na dva týdny, pokud v této době nedojde ke vzniku onemocnění, je poté praktickým lékařem karanténu ukončit. „Připomínám, že všechny osoby po návratu ze zemí s rizikovým šířením infekce  COVID-19 mají povinnost se hlásit u svých registrujících lékařů  a zůstat 14 dnů v domácí izolaci,“ zdůraznila MUDr. Luňáčková.

Po mobilním pracovišti u infekčního oddělení českobudějovické nemocnice a ve Strakonicích, zprovozněném ve středu, začala ve čtvrtek pracovat mobilní odběrová místa u dolního vchodu do areálu Nemocnice Jindřichův Hradec a u příjezdu do areálu Nemocnice Tábor.
 

20.03.2020 Bc. David Hocke