Czech Dutch English German Spanish Ukrainian Vietnamese

K obraně státu je nejlépe připravena ZŠ Pohůrecká

V rámci tradičního Dne s Armádou ČR se v pátek 2. června 2023 uskutečnil na Výstavišti České Budějovice pod heslem „Zvedněme děti od počítačů“ již 7. ročník krajského kola branné soutěže žáků 2. stupně ZŠ Jihočeského kraje. Tato soutěž je organizovaná v rámci cyklu Přípravy občanů k obraně státu jako postupová a jejím hlavním organizátorem je Krajské vojenské velitelství České Budějovice ve spolupráci s Krajským úřadem Jihočeského kraje. V letošním roce se soutěž uskutečnila poprvé pod záštitou primátorky statutárního města České Budějovice Dagmar Škodové Parmové.

Krajského kola soutěže se zúčastnili vítězové oblastních kol na úrovni obcí s rozšířenou působností. Jednalo se celkem o 17 šestičlenných smíšených družstev, které soupeřili v 17 disciplínách.

Vítězem krajského kola soutěže se stalo družstvo ze ZŠ Pohůrecká České Budějovice, druhé místo vybojovalo družstvo ze ZŠ Mistra Jana Husa z Husince a třetí místo vybojovalo družstvo ze ZŠ Jindřichův Hradec II. Vítězům srdečně blahopřejeme i když vítězi se stali všichni, kteří překonali svými sportovními výkony sami sebe a spolu s organizátory přispěli ke zdárnému průběhu soutěže.

07.06.2023 Bc. David Hocke