Když čas je vším. Jihočeská záchranka vystavuje v Táboře

Ve středu 17. ledna byla v prostorách táborské Galerie 140 slavnostní vernisáží zahájena výstava "Když čas je vším", kterou Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje připravila společně s Městskou táborskou galerií.

Expozici úvodním slovem otevřel ředitel ZZS JčK Marek Slabý. Mezi milými hosty nechyběli zástupci složek Integrovaného záchranného systému ředitel Územního odboru Tábor Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje Petr Hojsák, ředitel Územního odboru Policie České republiky Jiří Štecher a starosta města Tábor Štěpán Pavlík.

Výstava bude veřejnosti přístupna celý následující měsíc, tedy do 18. února. Otevírací doba Galerie 140 je 10:00-12:00 a 13:00-16:00, a to včetně víkendů. Návštěvníci prostřednictvím autentických fotografií nahlédnou do dynamického prostředí povolání zdravotnických záchranářů. Mohou se těšit nejen na fotografie, ale také na zajímavé ukázky nejnovějšího profesionálního vybavení, které pomáhá v boji s časem při záchraně zdraví a životů pacientů. Pro děti je připraven dětský koutek.

Přichystán je i doprovodný program. Například v sobotu 10. února od 13:00 do 16:00 můžete strávit "Den se záchranáři" a naučit se první pomoc.

ds

25.01.2024 Bc. David Hocke