Klarinetový soubor Prachatice zlatý na mezinárodním festivalu Young Prague 2023  

Tento víkend proběhl v Národním domě Vinohrady v Praze další ročník prestižního Mezinárodního festivalu Young Bohemia 2023. Prachatický klarinetový soubor v obsazení Jan Hovorka, Petr Chalupský, Tomáš Janoušek, Vít Neužil a Petra Sovová získali Zlaté pásmo.

Soubor si pro dvacetiminutové soutěžní vystoupení vybral několik skladeb v různých stylech a žánrech od swingu, klasiku až po hudbu balkánského typu. Porota velice ocenila výběr repertoáru, skvělou hudební a pěveckou souhru, zajímavou dramaturgii, interpretaci a tónovou kvalitu. Ostatně právě kvalita zvuku všech hráčů je základním pojítkem hodnocení různých soutěží, které již v minulosti soubor absolvoval. Oceňována byla i kvalita pěveckého projevu Petry Sovové.  Zlaté pásmo tedy míří do Prachatic. V historii ocenění souboru je to již šestadvacátá zlatá cena. Zlatou příčku dokázal soubor v tomto festivalu obhájit zatím pokaždé a to v letech 2014, 2016, 2017, 2018, 2019 a právě letos.

Pro nejen prachatické publikum chystá soubor tento čtvrtek 30. března 2023 od 19:00 v aule gymnázia svůj Jarní koncert, kde vystoupí společně s pěveckým sborem Fontána a se svou sbormistryní Petrou Sovovu. 
 

27.03.2023 Bc. David Hocke