Krajský krizový štáb schválil sedm objektů očkovacích center na jihu Čech

Celkem sedm objektů, kde se na jihu Čech uskuteční očkování veřejnosti proti covidu-19, schválil v pondělí 18. ledna Krizový štáb Jihočeského kraje. Velkokapacitní centra vzniknou v krajském a šesti okresních městech. Potvrdil to hejtman Martin Kuba s tím, že jejich provoz bude mít vždy na starosti příslušná nemocnice. Tedy českobudějovická, českokrumlovská, jindřichohradecká, písecká, prachatická, strakonická a táborská.

Jak Kuba dále uvedl, v Českých Budějovicích bude očkovací centrum na výstavišti v Pavilonu T1, v Českém Krumlově ve Sportovní hale, v Jindřichově Hradci na Fakultě Vysoké školy ekonomické, v Písku v Nemocnici Písek, v Prachaticích v Hotelu Park, ve Strakonicích v tělocvičně STARZu a v Táboře nejprve v Nemocnici Tábor a posléze na zimním stadionu.

Zahájení provozu vakcinačního centra v Českých Budějovicích odstartuje zkušebním provozem v úterý 19. ledna. Do konce týdne bude zahájení v Písku a v Táboře v nemocnici, kde výstavba centra bude později přesunuta na táborský zimní stadion, kde je příprava nejnáročnější. Očkovací centra v Českém Krumlově, Jindřichově Hradci, Prachaticích a Strakonicích se momentálně připravují a v nejbližších dnech započne jejich výstavba,“ nastínil hejtman s tím, že ke konci února už by měla být všechna OČKOcentra v provozu.

Prozatím se podle Kuby mohou senioři nechat očkovat v jednotlivých nemocnicích, které zatím kapacitně vyhovují. „Je ale logické, že časem budeme muset kapacity navyšovat už proto, že k novým zájemcům přibude nutnost přeočkování těch dřívějších. Právě proto je nezbytné vybudovat OČKOcentra, která by měla zatím fungovat do 30. června,“ uzavřel jihočeský hejtman.

18.01.2021 Bc. David Hocke