MEDIK ROKU 2023 se letos koná v nemocnici Český Krumlov

Již 7. ročník soutěže MEDIK ROKU 2023 se bude konat 21. - 23. dubna 2023 v Českém Krumlově. Soutěž organizuje Nemocnice Český Krumlov, a.s. ve spolupráci s  Jihočeské nemocnice, a. s. pod záštitou Ministerstva zdravotnictví ČR, Jihočeského kraje a města Český Krumlov. Jedná se o soutěž medicínských vědomostí, zručnosti a fyzických dovedností studentů. Pozvání obdrželi studenti 4., 5. a 6. ročníků lékařských fakult v rámci celé České republiky. Nakonec bylo ze zájemců vybráno 15 soutěžních týmů.

Cílem této akce je ukázat budoucím mladým lékařům možnosti českého zdravotnictví a také to, že menší, krajské nemocnice mohou nabídnout zajímavé pracovní prostředí, kvalitní zázemí a technologie, profesní růst a z toho všeho i vyplývající kvalitní péči o pacienty. 
Pro studenty bude připraveno 12 zajímavých disciplín, kde si budou moci vyzkoušet svoje znalosti i zručnost při práci s moderními přístroji (ultrazvuk, CT, endoskopie, počítačem řízené modely, laparoskopický trenažér apod.). To vše pod dohledem našich lékařů, kteří rádi předají své zkušenosti“ uvádí předseda představenstva Mgr. Vojtěch Remeň.

Odměnou účastníků budou jak věcné ceny, tak i nabídky na stáže v rámci jihočeských nemocnic, které jsou spojené i s nabídkou práce v jihočeských nemocnicích pro budoucí absolventy.
 

21.04.2023 Bc. David Hocke