Medik roku 2023 se vrací z on-line prostředí do skutečné nemocnice

Soutěž Medik roku se vrací do jihočeských nemocnic. Po dvouleté přestávce zapříčiněné opatřeními v souvislosti s onemocněním COVID-19 a loňské on-line verzi soutěže budou medici opět soutěžit v reálné nemocnici. Soutěžní disciplíny si do 7. ročníku soutěže pro týmy studentů 4. – 6. ročníků lékařských fakult připravuje Nemocnice Český Krumlov. 

Soutěž, která je určená 5tičlenným týmům mediků, se v českokrumlovské nemocnici uskuteční od 21. do 23. dubna. Soutěžním dnem bude sobota 22. dubna. Týmy čeká plnění úkolů ve 12 disciplinách. „Mimo jiné si vyzkouší práci se špičkovou zdravotnickou technikou, například ultrazvukem, CT, endoskopií nebo moderními výcvikovými simulátory. Soutěž prověří nejen teoretické znalosti budoucích lékařů, ale i jejich týmovou souhru, která je v medicíně také důležitá,“ upřesňuje za organizátory člen představenstva Jihočeských nemocnice, a.s. Michal Čarvaš. Kromě zajímavých cen mohou studenti medicíny, kteří se soutěže zúčastní, získat také stáže s kapesným v některé z  moderních jihočeských nemocnic.

Registrace 5tičlenných týmů bude na webu www.medikroku.cz zahájena 27. února 2023. Na této adrese jsou i další informace o soutěži, stejně jako na facebooku www.fb.com/medikroku . „Věříme a předešlé ročníky soutěže to potvrzují, že mezi soutěžícími najdeme i budoucí kolegy a zaměstnance jihočeských nemocnici,“ uzavřel Čarvaš. Do soutěže se mohou přihlásit studenti lékařských fakult z České a Slovenské republiky. 

Záštitu nad soutěží převzal ministr zdravotnictví ČR Vlastimil Válek i hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba.

14.02.2023 Bc. David Hocke