Na krajském úřadě se nyní dozvíte vše o SŠO. O českobudějovické škole, kde se stále něco děje

Na téhle škole se stále něco děje. Stejnojmenná výstava o Střední škole obchodní (SŠO) v Českých Budějovicích odstartovala slavnostní vernisáží ve středu 1. června v hlavní budově krajského úřadu. Přítomné účastníky u této příležitosti, mimo jiné, pozdravila náměstkyně hejtmana Lucie Kozlová a ředitelka školy Jarmila Benýšková. Zájemci si pestrou paletu fotek z každodenního života za katedrou, i mimo ni, a také prací žáků mohou prohlédnout do 27. června.

Název této výstavy je zvolen opravdu trefně. Na této škole se opravdu stále něco děje. Paní ředitelka Benýšková, která je ve funkci již dvacet let, je totiž ředitelkou akční. Takže to mohu opravdu potvrdit. Byla jsem se tam dvakrát podívat a vždy jsem z té školy měla pocit akčnosti. Známé heslo „ryba smrdí od hlavy“ se v tomto případě dá chápat jen v tom dobrém slova smyslu. Protože pokud máme paní ředitelku Benýškovou chápat jako rybu ve vodě, pak jedině jako štiku. Štiku, díky které se v této škole stále něco děje. Není to žádný kapr, který se ve svém rybníce jen tak líně plácá,“ uvedla Kozlová a popřála všem studentům i pedagogům, aby se na jejich škole stále něco hezkého dělo a všichni se na jejím fungování se stále stejným nadšením podíleli.

Benýšková kvitovala, dle jejího sdělení, milá slova náměstkyně Kozlové s povděkem. „Je to obzvláště potěšující, slyšet slova chvály od člověka, který se ve školství pohybuje a má možnost srovnání. Nicméně musím říci, že úspěch školy nestojí jen na mě, ale také na všech učitelích a ostatních zaměstnancích. Kdyby nebrali školu za svou, nikdy bychom tak dobrou pověst neměli. Moc jim všem za to děkuji, stejně tak, jako děkuji všem, kteří se podíleli na přípravě této výstavy za opravdu mimořádné pracovní nasazení,“ uzavřela ředitelka SŠO.

02.06.2022 Bc. David Hocke