Na ME hrála Jihočeškám hymna dvakrát

Česká republika se posouvá mezi státy, kde má twirling čím dál lepší zastoupení. Svědčí o tom účast našich sportovců na mistrovství Evropy v Itálii. I díky Jihočeškám má naše země nejlepší výsledek z ME v historii českého twirlingu. Jihočeský kraj gratuluje.

Mistrovství Evropy NBTA v twirlingu se letos  konalo o Velikonocích v italském Montichiari poblíž jezera Lago di Garda. Zúčastnilo se ho 17 států a téměř 2000 sportovců.  Z České republiky bylo nominováno 55 twirlerů, kteří vybojovali nejlepší výsledek v historii twirlingu: 7 pohárů, 3 tituly Mistr Evropy, jeden I. Vicemistr, 3 tituly II. vicemistrů Evropy a 6 medailí za 4.-6.místo.

Klub STARLETTE České Budějovice byl na soutěži již tradičně reprezentován zkušenými dívkami Alexandrou Vaněčkovou a Veronikou Kadlecovou. Letos k nim přibyla další dvě děvčata Petra Nejedlá a Michaela Šramová. Obě dívky zde měly svou premiéru, a to dokonce i ve výkonnostní kategorii A, odkud rovnou postoupily na evropské mistrovství v jedné z disciplín. Veronika a Saša soutěžily každá se 3 disciplínami. Poslední dvě jmenované byly také součástí Národního tanečního týmu, se kterým se umístily na 5.místě.

Metou v sólových disciplínách bylo postoupit do finálové Top 8. To se podařilo Veronice a Saše hned ve dvou disciplínách. Proti sobě měly nejlepší dívky z Norska, Francie a Holandska. Obrovským překvapením a fenomenálním úspěchem se pak stalo, že děvčata získala titul nejvyšší – Mistr Evropy! Veronika v disciplíně Solo 2 baton a Saša v Duu společně se svým duistou Martinem Kotoučem z twirlingového klubu Dobrovice. Dvakrát našim dívkám hrála česká hymna! Saša přidala ještě také velmi cenný titul II. vicemistr Evropy v disciplíně Solo1baton v juniorské kategorii a Veronika medaili za 6.místo v disciplíně Solo3baton v kategorii Adult.