Na opravy silnic II. a III. tříd Jihočeského kraje poputuje v roce 2019 více než 213 milionů korun

“Více než 213 miliony korun přispěje v roce 2019 Státní fond dopravní infrastruktury na opravy silnic II. a III. tříd v Jihočeském kraji,“ informoval po jednání zastupitelstva kraje první náměstek hejtmanky Josef Knot a upřesnil, že spolu s penězi z krajského rozpočtu tak na rekonstrukce komunikací letos poputuje okolo 381,5 milionů korun

Peníze ze SFDI si mezi sebe rozdělí Správa a údržba silnic Jihočeského kraje (SUS JčK) spolu s Jihočeským krajem. Dotační prostředky ve výši 115 milionů korun použije SUS JčK na 14 investičních akcí v celkové hodnotě téměř 127 milionu korun. Jihočeský kraj pak připravuje 21 investičních a neinvestičních akcí v celkové hodnotě 254,5 milionů korun, na které SFDI přispěje více než 98 miliony korun.  

„Velice mě těší, že se nám podařilo získat i v letošním roce další peníze od státu na rekonstrukce silnic na jihu Čech. Věřím, že to povede ke zvýšení bezpečnosti i komfortu cestování pro řidiče po krajských komunikacích,“ dodal Knot.

SÚS JčK  plánuje za přispění dotačních prostředků SFDI zajistit rekonstrukci silnice v Katovicích, kde bude provedeno zajištění svahu a rozšíření silnice u Nové Vsi na Strakonicku. Dále budou opraveny mosty na okraji obce Deštné, v obci Volfířov a na okraji Nové Včelnice, vše na Jindřichohradecku. 

Jihočeský kraj pak opraví či zmodernizuje komunikace v celkové délce 47,14 km. Půjde například o silnici mezi Ledenicemi a Slavošovicemi na Českobudějovicku, silnici Lomnice nad Lužnicí – Klec, průtah Novosedly v délce 5,197 km na Jindřichohradecku či komunikaci mezi Strakonicemi a Radomyšlí. Předpoklad zahájení všech stavebních prací je v průběhu měsíce července s termínem dokončení do konce roku 2019. 

Opravu komunikace kvituje s povděkem i starosta Radomyšle Luboš Peterka. „V našem regionu jde o významnou komunikaci, která pokračuje dále směrem na Plzeň a na Prahu. Silnice prošla v minulosti jen provizorními opravami a po letošní zimě je ve velmi špatném stavu ohrožujícím bezpečnost provozu,“ vysvětlil starosta s tím, že rekonstrukce této komunikace je opravdu nezbytná. 


Plánované akce Jihočeského kraje naleznete ZDE
 

05.06.2019 Bc. David Hocke