Náměstek Hroch: Pomoc MASek je ZDARMA! Při získávání dotace Nová zelená úsporám light neplaťte zbytečně

Stovkám nízkopříjmových domácností aktuálně pomáhají jihočeské Místní akční skupiny (MAS) získat příspěvek z programu Nová zelená úsporám Light. A dělají to zcela ZDARMA! Program tentokrát přispívá částkou až 150 tisíc korun seniorům či domácnostem s nižšími příjmy, aby si mohli zateplit fasády, střechy, stropy, podlahy nebo vyměnit okna a dveře. 

„To slovíčko ZDARMA je v kontextu získání dotace velice důležité. MASky, tedy Místní akční skupiny, si za svou pomoc při administraci dotace neberou žádné peníze. Velice mě rozčílila informace, že se po našem kraji pohybují lidé, kteří si za stejnou službu účtují dost vysoké částky. Bavíme se tady o nízkopříjmových skupinách obyvatel, kterým chceme pomoci a ne z nich tahat peníze. Vyzývám tedy všechny žadatele: neplaťte zbytečně a obraťte se s žádostí o pomoc na Místní akční skupiny. Ty to udělají zcela zdarma,“ řekl náměstek hejtmana Jihočeského kraje pro dotace Pavel Hroch a poděkoval MASkám za jejich práci.

Jihočeským žadatelům pomáhá všech 16 jihočeských MAS, jejichž území zahrnuje 597 z 624 obcí Jihočeského kraje. Už mají zkušenost s pomocí seniorům a nízkopříjmovým domácnostem v rámci takzvaných kotlíkových dotací, kterou zástupci MAS zprostředkovali též zdarma na základě spolupráce s Jihočeským krajem. „Jestliže tedy předpokládáte, že splňujete podmínky Nové zelené úsporám light, je vaším dalším nezbytným krokem kontaktování příslušné MAS či EKIS, kteří kompletně zajistí podání žádosti ZDARMA!“ dodal předseda KS NS MAS ČR Jihočeského kraje Tomáš Novák.

Pokud chcete kontaktovat zaměstnance Místní akční skupiny, podívejte se na přiloženou mapu. Poté, co určíte, ve které MAS se vaše obec nachází, navštivte stránky www.mistniakcniskupiny.cz, kde jsou uvedeny kontaktní osoby, na které se můžete obrátit.
 

mapa

 

10.02.2023 Bc. David Hocke