Náměstek Hroch: Přehlídka díla HR Gigera je nejzásadnější výstava letošního roku

Uspořádat výstavu děl držitele filmového Oskara za nejlepší vizuální efekty HR Gigera? To by bylo něco, zasnili se zástupci Alšovy jihočeské galerie a hned začali sen měnit ve skutečnost. Po měsících příprav a shromažďování nejzásadnějších uměleckých děl autora filmového Vetřelce tak má veřejnost ojedinělou možnost osobně se seznámit s jeho tvorbou. Výstava pod záštitou hejtmana Jihočeského kraje Martina Kuby s názvem Metamorphoses je přístupná v Alšově jihočeské galerii v Hluboké nad Vltavou od 11. června do 19. 11. 2023, denně 9:00 – 18:00.

"Když jsem poprvé viděl film Vetřelec, musím bez okolku přiznat, že jsem se opravdu bál. Bál a zároveň si říkal, co to je za člověka, mimořádného umělce, který dokáže stvořit monstrum, které jen svým vzhledem děsí diváky ze všech koutů světa už 44 let. Jsem opravu rád, že máme tu možnost seznámit se s jeho uměním právě prostřednictvím této unikátní výstavy. Děkuji všem, kteří nelitovali námahy a tato díla zde shromáždili,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast kultury Pavel Hroch, podle něhož se bezesporu jedná o nejzásadnější výstavu letošního roku, kterou by si neměl nechat ujít žádný milovník výtvarného či filmového umění.

Všechny podrobnosti k výstavě jsou k dispozici na stránkách Alšovy jihočeské galerie v Hluboké nad Vltavou.

09.06.2023 Bc. David Hocke