Czech Dutch English German Spanish Ukrainian Vietnamese

Navštivte největší mineralogickou burzu na jihu Čech již tuto sobotu v Písku

Drahé kameny, minerály, fosilie, šperky, netradiční vánoční dárky ? to vše bude k dostání na burze pořádané Prácheňským muzeem v Písku. Již 23. ročník BURZY minerálů, drahých kamenů, šperků a fosilií letos připadl na sobotu 8. prosince a koná se v prostorách haly Elim na Výstavišti, kde je možné pohodlně a zdarma zaparkovat. V čase od 9 do 14 hodin lze prohlížet či nakupovat, počet vystavovatelů se blíží číslu osmdesát. Z kapacitních důvodů jich ani nemůže být víc, ačkoliv by další rádi dorazili. Mezi vystavujícími jsou zastoupeny jak specializované firmy, které se zabývají zpracováním a prodejem minerálů a drahých kamenů, tak amatérští sběratelé nerostů. ?Na místě bude velký výběr sbírkových i ozdobných ukázek minerálů a fosilií, surové i broušené drahé kameny, chybět nebude odborná literatura či šperky nebo nejrůznější dekorační předměty ze jmenovaných přírodnin,? zve k návštěvě organizátor akce Jaroslav Cícha, geolog Prácheňského muzea. 
Jedná se o největší mineralogickou burzu na jihu Čech, která je již léta vyhlášená, každý rok ji navštíví necelá tisícovka lidí. Do roku 2014 se konala přímo v prostorách pořádajícího píseckého muzea, ale z důvodu nárůstu vystavovatelů musela být přesunuta do náhradních prostor, tedy do velkokapacitní haly Elim na Výstavišti. 

Vstupné činí pro dospělého 20 korun, pro dítě 10 korun. 

Více informací na stránkách http://geo.prachenskemuzeum.cz/burza.html nebo u pořadatele akce Ing. Jaroslava Cíchy, 382 201 119, burza@prachenskemuzeum.cz, případně u ředitele PM PhDr. Jiřího Práška, 739 203 424, prasek@prachenskemuzeum.cz
 

03.12.2018 Bc. David Hocke