Czech Dutch English German Spanish Ukrainian Vietnamese

Nemocnice České Budějovice přesouvá odběrové místo COVID-19 do pavilonu E

Českobudějovická nemocnice přesouvá od pondělí 14. března odběrové místo pro PCR diagnostiku COVID-19 z hlavního parkoviště před nemocnicí do pavilonu E, ve kterém sídlí Infekční oddělení. „Důvodem je již minimální zájem o testování, které tak lze lépe personálně zabezpečit v rámci činnosti Infekčního oddělení. Z provizorních stavebních buněk se po roce a půl vracíme do normálních podmínek nemocnice,“ uvedl generální ředitel Nemocnice České Budějovice, a.s. Michal Šnorek.  

Provozní doba odběrového místa bude přizpůsobena aktuální poptávce. V týdnu od 14. března bude ve všední dny od 7 do 9 hodin. Aktuální provozní doba je vždy uvedena na webu MZ ČR testovani.uzis.cz. „Tam je kromě přehledu všech odběrových míst v Českých Budějovicích rovněž odkaz na rezervační systém, který je přístupný i z hlavní webové stránky Nemocnice České Budějovice, a.s. www.nemcb.cz,“ doplnil Šnorek.  

Nemocnice České Budějovice, a.s. provádí PCR testy indikované lékařem/hygienou nebo hrazené ze zdravotního pojištění na vlastní žádost bez žádanky lékaře/hygieny. Samoplátce netestuje. 

10.03.2022 Bc. David Hocke