Czech Dutch English German Spanish Ukrainian Vietnamese

Nemocnice Prachatice omezuje 24hodinovou gynekologicko-porodnickou pohotovostní ambulanci

Z důvodu onemocnění většího počtu personálu uzavřela od středy 4. listopadu Nemocnice Prachatice, a.s. dočasně pohotovostní ambulanci v rámci Gynekologického oddělení.

„Počet našeho personálu, který se léčí s nemocí covid-19 bohužel neklesá. Ačkoli se již někteří zaměstnanci po úzdravě vrací zpět na svá pracoviště, potýkáme se s dalšími nově nakaženými zdravotníky. Nově evidujeme 2 nakažené lékaře Gynekologicko-porodnického oddělení. Nejsme tak schopni personálně zajistit 24hodinovou ambulanci,“ uvedl předseda představenstva Nemocnice Prachatice, a.s. Michal Čarvaš a dodal: „pro ambulantní pacientky bude v nemocnici fungovat gynekologická ambulance MUDr. Cinádrové, a to ve dnech pondělí a čtvrtek, v čase 8 až 14 hodin. Ta se postará o objednané pacientky i kontroly v rámci předporodní péče a převezme dočasně i pacientky MUDr. Říhy."

Vedení prachatické nemocnice věří, že toto omezení bude trvat jen nezbytně nutnou dobu a poté se s návratem personálu rozsah péče vrátí do původní podoby. 

Omlouváme se pacientkám a děkujeme za pochopení. V rámci urgentních stavů doporučujeme kontaktovat Gynekologicko-porodnické oddělení Nemocnice Český Krumlov, a.s. nebo další sousední jihočeské nemocnice,“ uzavírá Čarvaš. 

05.11.2020 Bc. David Hocke