Nemocnice Strakonice - dočasný přesun ambulancí

V těchto týdnech se v Nemocnici Strakonice, a.s., provádí rozsáhlá rekonstrukce vzduchotechniky a instalace klimatizace. „Po jejím dokončení se zvýší komfort pro pacienty i zaměstnance, a to především v horkých letních měsících. Současné práce přinášejí dočasné změny v organizaci provozu. Neznamenají ale omezení péče,“ upozornil ředitel nemocnice Tomáš Fiala. Ty nejaktuálnější změny se od 2. ledna 2024 týkají provozu Lékařské pohotovostní služby pro dospělé pacienty, akutní příjmové ambulance interního oddělení, ambulance plicního oddělení a odborných chirurgických poraden. 

Lékařská pohotovostní služba pro dospělé pacienty a interní ambulance se přesune z Pavilonu interních oborů do Pavilonu operačních oborů. Tam bude dočasně zřízena interní ambulance v prostoru u centrální recepce. Pacientům bude k dispozici v pracovní dny od 6:00 do 21:00 hodin a o víkendech a svátcích od 8:00 do 20:00 hodin. V pracovní dny  od 21:00 do 6:00 a víkendech a svátcích od 20:00 do 8:00 budou pacienti ošetřeni na příslušné lůžkové stanici v Pavilonu interních oborů podle oboru a pohlaví - tzn. INTERNA MUŽI (1. patro), INTERNA ŽENY (2. patro), PLICNÍ ODDĚLENÍ (3. patro).

Ambulance Plicního oddělení bude dočasně umístěna v prostorách lůžkového Plicního oddělení ve 3. patře Pavilonu interních oborů. 

Odborné poradny Chirurgického oddělení budou od 2. ledna přechodně umístěny v 1. patře budovy lékárny v prostorách očkovacího center vedle stomatologické ambulance. Provoz akutní chirurgické ambulance je zachován ve standardních prostorách Pavilonu operačních oborů.

Uvedené změny budou z největší pravděpodobnostní platné až do 31. ledna 2024 a pacienty na ně ještě přímo na místě upozorní informační cedule.
 

Mapa ke stažení

02.01.2024 Bc. David Hocke