Networkingové setkání Business STAR(t)

Jihočeská hospodářská komora ve spolupráci s Jihočeským krajem a Jihočeských vědeckotechnickým parkem na 25. dubna připravila networkingové setkání Business STAR(t), kterým chce začínajícím podnikatelům a startupům představit nejen možnosti podpory při startu podnikání v regionu, ale také přiblížit přeshraniční soutěž Cross Border idea & START UP Contest 2023 s výhrou 3x 10 000 EUR. Na setkání zájemci budou moci také navázat nové kontakty a inspirovat se zkušenostmi úspěšných podnikatelů. 

„Chci, aby v Jihočeském kraji a v Horním Rakousku mohly vyrůstat nové firmy, které přinesou do podnikatelského prostředí neotřelé nápady. Protože právě takové firmy mohou podporovat sport, talentované děti, zaměstnávat lidi. První ročník soutěže nám už ukázal, že takových firem a nápadů je na obou stranách naší společné hranice dost,“ uvedl hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba při příležitosti vyhlášení přeshraniční soutěže pro podnikatele a pozval k účasti v soutěži všechny podnikatele, kteří se nebojí představit své podnikání na mezinárodní úrovni. 

Pro jihočeský region je stejně jako ve zbytku republiky rozvoj podnikatelského prostředí nesmírně důležitý. Podpora startupů a začínajících podnikatelů je proto pro nás klíčová a chceme pokračovat v již započatých aktivitách, jako je například série vzdělávacích seminářů Od nápadu k realizaci,“ vysvětluje ředitel Jihočeské hospodářské komory (Jhk) Luděk Keist a dodává, že již příští týden budou mít zájemci o podnikání možnost získat přehled podpor a programů pro začínající podnikatele na akci, kterou komora pořádá spolu s Jihočeským krajem a Jihočeským vědeckotechnickým parkem v rámci přeshraniční soutěže Cross Border idea & START UP Contest 2023. 

Již v úterý 25. dubna od 16 hodin proběhne v Jihočeském vědeckotechnickém parku networkingové setkání pro startupy a začínající firmy s názvem Business STAR(t), které představí soutěž Cross Border idea & START UP Contest 2023, zkušenosti úspěšných firem a inspiraci k nastartování vlastního podnikání. Své podnikatelské příběhy představí Michal Hanáček ze společnosti Pilulka.cz a Anna Veselá, která stojí za projektem Spectoda a může sdílet s účastníky i to, jak jí pomohla k nastartování byznysu startupová soutěž.  
Právě přeshraniční soutěž Cross Border idea & START UP Contest 2023, kterou vyhlásil Jihočeský kraj a zemská vláda Horní Rakousko oslovuje začínající podnikatele, kteří mají co nabídnout pro rozvoj regionu a mají potenciál přinést něco nového, co podpoří trvalou udržitelnost a může být prospěšné pro oba regiony. Vítězové budou odměněni finanční dotací na rozjezd jejich podnikatelských aktivit. Pro výherce je připravena cena 3x 10 000 EUR. 

Hlavními partnery soutěže jsou Jihočeský vědeckotechnický park (JVTP), rakouský inkubátor tech2b, Jihočeská hospodářská komora (JHK) a Wirtschaftskammer Österreich. Vzhledem k tomu, že letošní ročník soutěže zaštiťuje Jihočeský kraj a slavnostní vyhlášení se rovněž uskuteční na půdě jižních Čech, tak i řada odborných aktivit se bude konat právě u nás. „Jsme rádi, že po úspěšném prvním ročníku přeshraniční soutěže start-upů spouštíme její pokračování. V červnu zorganizujeme pro účastníky soutěže workshop zaměřený na začlenění tématu udržitelnosti do jejich podnikání. Září budeme věnovat přípravě na slavnostní finále soutěže formou tréninku prezentačních dovedností a umění své nápady a myšlenky správně vyjádřit a prosadit. K tomu využijeme možnosti moderních technologií, konkrétně virtuální reality, která věrně simuluje prostředí finální prezentace,“ vysvětlil ředitel JVTP František Mlčák.

V rámci úterního programu nebudou chybět ani zástupci regionálních institucí, kteří představí programy podpor a aktivit pro začínající podnikatele a startupy. „Jihočeský vědeckotechnický park představí nový balíček podpor Jihočeského kraje pro začínající firmy a startupy, které doplní o další možnosti agentura CzechInvest. Účastníci se ale také dozví například o nových coworkingových prostorech v centru Českých Budějovic a představíme jim také vzdělávací iniciativu Od nápadu k realizaci, na které se podílí celá řada regionálních partnerů a v květnu nabídne již další sérii webinářů pro začínající podnikatele a lidi s nápadem,“ vyjmenovává Luděk Keist. 

Připraveny jsou i dva vzdělávací workshopy se zkušenými lektorkami, které se spolu s účastníky zaměří na praktickou stránku nastartování byznysu. „Tímto setkáním chceme zájemcům dát možnost získat více informací o soutěži, která je skvělou příležitostí pro rozjezd startupů a nových projektů, a samozřejmě také umožnit navázání nových kontaktů, předat si zkušenosti s ostatními podnikateli a aktivními lidmi. Věříme, že díky networkingu si budou naši účastníci Business STAR(t)u moci najít i případné kolegy k podnikání,“ dodává závěrem Luděk Keist. Účast na interaktivním odpoledním programu celé akce Business STAR(t) je zcela zdarma včetně občerstvení. Stačí se pouze zaregistrovat přes on-line formulář, více informací se také zájemci dozví na webu Jihočeské hospodářské komory.
 

03.05.2023 Bc. David Hocke