Czech Dutch English German Spanish Ukrainian Vietnamese

Novým ředitelem Jihočeské centrály cestovního ruchu se stal Petr Soukup

Novým ředitelem Jihočeské centrály cestovního ruchu (JCCR) se stal Petr Soukup. Dosavadní vedoucí Odboru kanceláře hejtmana při KÚ JčK vystřídal Jaromíra Poláška, který k 30. červnu po šesti letech na vlastní žádost tento post opustil. Rozhodnutí rady kraje, v jejíž kompetenci je jmenování i odvolávání ředitele této krajem zřizované organizace, potvrdil ve čtvrtek 1. července hejtman Martin Kuba.

Hejtman dále uvedl, že nový ředitel JCCR byl krajskými radními schválen jednomyslně. „Petr Soukup byl pro nás logická volba. V daném prostředí se dobře orientuje a určitě to zvládne i manažersky. Díky předchozím zkušenostem, které získal na postu vedoucího odboru kanceláře hejtmana,“ doplnil Kuba.

František Talíř, první náměstek hejtmana, který má cestovní ruch ve své gesci, následně poděkoval odcházejícímu řediteli JCCR Jaromíru Poláškovi. „Jaromír Polášek svou prací pro centrálu a pro jižní Čechy za těch uplynulých šest let nastavil laťku opravdu vysoko a já nepochybuji o tom, že pan Soukup na ni plynule naváže,“ uvedl vicehejtman Talíř a vyjádřil nastupujícímu řediteli plnou podporu.

Soukup dodal, že Jihočeskou centrálu cestovního ruchu tvoří skvělý tým lidí, který pod vedením Jaromíra Poláška odvedl a odvádí obrovský kus práce. „Díky tomuto týmu se stal Jihočeský kraj opravdovým pojmem. Jako hlavní priority nyní vidím především řešení problémů s infrastrukturou a lidskými zdroji. Za velmi zajímavou výzvu pak považuji to, že současná covidová doba přináší i v tomto oboru zcela nové příležitosti,“ uzavřel ředitel JCCR.
 

Čt, 01.07.2021 - 12:06 Bc. David Hocke