Oživené prohlídky zemanského dvorce Archeoskanzenu Trocnov

Jak se daří budovat nový Archeoskanzen Trocnov? Jak se žilo zemanům na konci 14. století? Jak se lidé ve středověku připravovali na zimu? A jak chutnaly pokrmy tohoto období? To a ještě mnohem více se dozvíte na této akci pro širokou veřejnost. Sedm hodinových komentovaných prohlídek oživí první dokončenou část Archeoskanzenu Trocnov. Jedinečná příležitost vidět zemanský dvorec jinak než jen přes plot. Prezentace interiérů i exteriérů s ochutnávkou vybraných jídel středověké kuchyně bude probíhat od 9:00 do 16:00 hodin, a to za každého počasí.

Vstupné na akci činí 100 Kč. K dispozici je pouze 210 vstupenek, které si můžete zakoupit buď on-line na webovém portálu Jihočeského muzea nebo osobně na recepci hlavní budovy Jihočeského muzea v Českých Budějovicích (Dukelská 1). Více informací o této akci najdete zde

Na tyto prohlídky navazuje 20. 11. 2022 workshop Středověká kuchyně, tj. další z cyklu umělecko-řemeslných dílen Jihočeského muzea. Od 10:00 do 16:00 hodin se v areálu Památníku Jana Žižky z Trocnova seznámíte se základy stravování ve vrcholném a pozdním středověku a vybrané pokrmy si sami připravíte pod dohledem lektorů. Tento kurz je určen pro děti v doprovodu rodičů, pro dospívající ale i pro dospělé. Cena workshopu je 300 Kč za účastníka, rodičovský doprovod neplatí. Počet míst je omezený (pouze 15 osob), materiál a pomůcky zajistí Jihočeské muzeum. Přihlášku na workshop Středověká kuchyně zasílejte na e-mailovou adresu: faktor@muzeumcb.cz. 
 

14.11.2022 Bc. David Hocke