Czech Dutch English German Spanish Ukrainian Vietnamese

Partnerské země Bavorska, Rakouska a České republiky mají pěším turistům co nabídnout

Evropský region Dunaj-Vltava (ERDV) nabízí díky své výhodné geografické poloze jedinečnou přírodní kulisu, která pěší turisty doprovází krok za krokem. K zahájení turistické sezóny zveřejnil ERDV nového průvodce, v kterém najdete 28 nejhezčích okružních výletů pro pěší po celém území ERDV. Vydejte se s rodinou například k pohádkovému hradu Kašperk, pohodlným pěším výšlapem k oboře Wildpark Walderlebnisbühne v Horní Falci nebo na náročný výstup až k vrcholu hornorakouské hory Kleiner Pyhrgas. Celkem 430 km turistických stezek nabízí nejen radost z pěší turistiky, ale také zážitek z okolní přírody a krajiny po regionu, který nezná hranice! 

První jihočeskou akcí, na které bude průvodce k dispozici je akce jihočeského Klubu českých turistů - celokrajský sraz turistů neboli „Zahájení jarních kilometrů s turistickou sazkou“.

Akce se uskuteční tuto sobotu 23. 03. 2019 v Kájově.  

Start: Kájov žst., 8:10 – 9:10 h 

Cíl: Kájov, restaurace Konibar, do 13:00 h 

Pěší trasa: 11 km 

Více informací ZDE

 

Další významnou akcí, na které bude průvodce prezentován je jihočeský veletrh cestovního ruchu Travelfest, který se bude konat 26. - 28. 04. 2019 na Výstavišti v Českých Budějovicích. 

Tak jako jsou rozdílné jednotlivé regiony, liší se i stupněm obtížnosti jednotlivé trasy. Každý z 28 výletů obsahuje krátký popis trasy, kterou doprovází podrobná mapa s vyznačeným okruhem a výškovým profilem. Nechybí ani označení turisticky atraktivních míst. Vybraný okruh si je možné stáhnout také přes QR-kód. Určitě si vyberete!

Průvodce pro pěší ERDV je k dispozici zdarma: ke stažení na www.evropskyregion.cz nebo si jej můžete objednat na hrdinova@kraj-jihocesky.cz  nebo telefonicky +420 386 720 158. 


 

O Evropském regionu Dunaj-Vltava

V roce 2012 založený Evropský region Dunaj-Vltava, je trilaterální pracovní společenství sedmi partnerských regionů Horního Rakouska, dolnorakouského Mostviertelu a Waldviertelu, Dolního Bavorska s Altöttingem, Horní Falce, Plzeňského kraje, Jihočeského kraje a Kraje Vysočiny. Slouží k rozvoji spolupráce pro dobro obyvatelstva žijícího na tomto území, pro posílení regionu v konkurenci dalších regionů a pro realizaci evropské myšlenky.

 

 

20.03.2019 Bc. David Hocke