Po dvou letech se vrací soutěž s mezinárodní účastí Vítejte u nás na Malou scénu

Před třemi lety oslavila soutěž s mezinárodní účastí "Vítejte u nás" své 10. výročí. Následně se musela na rok přestěhovat do online prostoru. Dnes se soutěž po dvou letech vrací na prkna Malé scény DK Metropol. Dvanáctý ročník se uskuteční ve dnech 8.6. a 9. 6., tradičně s významnou podporou Jihočeského kraje, statutárního města České Budějovice a řady sponzorů. Tuto mezinárodní soutěž prezentačních dovedností pořádá Střední škola obchodní. Je určena žákům středních škol zaměřených na cestovní ruch, hotelnictví a gastronomii, řadí se k největším tohoto typu v České republice. V Jihočeském kraji je pak zcela unikátní. Výjimečné postavení zaujímá i při podpoře regionálního cestovního ruchu.

Letošního ročníku se účastní týmy z Česka a Slovenska, ve dvou kategoriích mají předvést své odborné znalosti, prezentační dovednosti a schopnost komunikovat v cizím jazyce. V prvním dni je úkolem soutěžního družstva pozvat posluchače do regionu, ze kterého družstvo přijíždí. Soutěžící předvedou prezentace konkrétního místa v daném regionu, které se pyšní jedinečným výhledem.  Soutěžní kategorie nese název „Přijeďte k nám, přijeďte se rozhlédnout“.

Ve druhém dni představí své prezentace na téma: "Po stopách koněspřežky". Spolu se soutěžícími se vydáme za jedinečnými dopravními skvosty, netradičními dopravními stavbami či na výlety unikátními dopravními prostředky. Třetí den je určen pro doprovodný program soutěže, navazuje na témata prezentací a zdůrazňuje atraktivity Jihočeského kraje – společně se soutěžícími se vydáme lanovkou na horu Kleť pokochat se úžasným výhledem.  Doprovodný program bude mimo jiné zahrnovat i tradiční návštěvu Otáčivého hlediště a Českého Krumlova.

07.06.2022 Bc. David Hocke