Podzim bude v Krumlově plný hudby, divadla, chutí a vůní

Špičkové kulturní zážitky v památkami prošpikovaném městě v romantickém meandru Vltavy. Unikátní příroda, široké spektrum sportovního či adrenalinového vyžití, dobré jídlo, pití a skvělé služby. To vše čeká každého, kdo si hodlá užít část letošního podzimu v Českém Krumlově. A není dobré otálet. Jeden z návštěvníků, kteří ke svému pobytu využijí v týdnu od 6. do 12. září voucher z webu Jihočeské centrály cestovního ruchu (JCCR): www.dovolena.jiznicechy.cz a zapojí se do soutěže, může svůj pobytový balíček získat zdarma.

Ostrým startem kulturního podzimu v Českém Krumlově je nepochybně 30. ročník zdejšího mezinárodního hudebního festivalu, který po zahajovacím koncertu slavného barytonisty a dirigenta Plácida Dominga v sobotu 4. září přivede na festivalové podium řadu dalších významných umělců. Vystoupí zde například jazzový bubeník Billy Cobham nebo pěvec Adam Plachetka. Festival potrvá do 18. září, kdy ho ukončí koncert Severočeské filharmonie se španělskou houslistkou Leticiou Moreno k 180. výročí narození Antonína Dvořáka,“ uvedl ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu Petr Soukup.

Výstavy, koncerty, divadelní představení, Dny evropského dědictví, Svatováclavské slavnosti a Mezinárodní folklórní festival, festival vína, komentované prohlídky města. Kalendář podzimních českokrumlovských kulturních akcí je nesmírně obsáhlý. Celý je dostupný také online na adrese: https://www.ckrumlov.info/cz/akce/ .

Samotné město toho nabízí víc, než se dá za pár dní stihnout navštívit. Řadu památkových objektů, muzeí a galerií, výstav, koncertů a dalších kulturních programů. Určitě ale nelze vynechat prohlídku zdejšího zámku, jeho zahrad, hradního muzea a zámecké věže, Regionálního muzea, areálu českokrumlovských klášterů, synagogy, Egon Schiele Art Centra nebo Fotoatelieru Seidel. Tady už stojí za úvahu pořízení Český Krumlov Card. „Tato karta umožňuje za 400 korun vstup do pěti jedinečných expozic nejvýznamnějších kulturních institucí v Českém Krumlově. Má platnost 12 měsíců, což je další důvod, proč se do Krumlova vracet,“ poznamenal produktový manažer turistické oblasti Český Krumlov Region Miroslav Březina.

Český Krumlov a jeho okolí nabízí nepřeberné množství příležitostí, jak strávit dovolenou aktivně. Vlastní kapitolou je řeka Vltava, která je v úseku mezi Vyšším Brodem a Boršovem díky unikátní přírodě, historickým památkám, bohaté kulturní nabídce a celoročně zaručené sjízdnosti, vodácky nejnavštěvovanějším říčním úsekem v Česku. Co by kamenem dohodil je od Krumlova Kleť, nejvyšší vrchol Blanského lesa s rozhlednou a světově uznávanou observatoří, Lipenská přehrada, hrad Rožmberk, kláštery ve Vyšším Brodě a Zlaté Koruně či zřícenina Dívčí Kámen. Na všechny světové strany je to jen kousek do přírody, k vodě, do kopců a lesů. A užijí si zde všichni. Zdejší krajina vhodná pro pěší turistiku, cyklistiku i vyjížďky na koních. Autem je to deset minut jízdy ke Kleti, dvacet minut na Lipno, cirka 30 minut do Novohradských hor nebo do Rakouska a přibližně čtyřicet minut do šumavského národního parku či do Německa.

Zájemci o podzimní návštěvu jižních Čech si mohou konkrétní místa svého pobytu vybrat pohodlně s různými slevami a bonusy už nyní na našem webu: www.dovolena.jiznicechy.cz . Poslední noc se slevou je možné objednat z 29. na 30. listopadu,“ konstatovala vedoucí oddělení domácího cestovního ruchu JCCR Klára Polášková. Na uvedeném webu pod odkazem „Informace“ lze také nalézt jednoduchý návod, jak postupovat při zapojení do soutěže o devět podzimních pobytů na jihu Čech zdarma a hlavní cenu, kterou bude dovolená na rok 2022 v hodnotě 20 tisíc korun.

Více o turistické oblasti Český Krumlov Region lze nalézt na webových portálech: www.jiznicechy.cz/turisticke-oblasti,  www.ckrumlov.info, nebo na facebookovém profilu: https://www.facebook.com/ceskykrumlovofficial/

08.09.2021 Bc. David Hocke