Pohár hejtmana ve volejbale jde do finále! Hráči Jihostroje nalosovali skupiny

Od začátku školního roku probíhají mezi jihočeskými středními školami hry O pohár hejtmana Jihočeského kraje ve volejbale. Nejlepších deset škol se ve druhém ročníku her probojovalo do finále, které se bude konat 3. a 4. dubna na ZŠ Oskara Nedbala a v hale TJ Lokomotiva v Suchém Vrbném.

Organizátoři středoškolských her O pohár hejtmana Jihočeského kraje oproti prvnímu ročníku ještě zatraktivnili formát finálového turnaje. Oproti minulému ročníku se ho tentokrát zúčastní dvojnásobný počet škol. „V prvním roce jsme měli pětičlenné finále, letos jsme se rozhodli zapojit více škol a roztáhnout celý finálový turnaj do dvou dnů. A chceme středoškolské hry posouvat i nadále,“ vysvětluje za organizační tým Tomáš Skolka.

Deset nejlepších družstev vykrystalizovalo z celkem 42 týmů zastupujících 39 škol. Do okresních kol se zapojily školy ze všech sedmi okresů Jihočeského kraje – České Budějovice, Tábor, Písek, Český Krumlov, Prachatice, Jindřichův Hradec a Strakonice. „Máme z toho radost, protože to je slušný nárůst. Například v okrese České Budějovice se počet zúčastněných škol zvedl z 10 na 15,“ pochvaluje si Skolka zájem o volejbalové zápolení mezi středními školami.
Výhodou volejbalového turnaje je zapojení chlapců i dívek. Každý tým má mít rovnocenný počet hráčů a hráček na hřišti. „Chceme, aby děti jen neseděly u počítačů. Tento projekt je důležitý i v propojení studentů jednotlivých škol. Volejbal patří na školách mezi nejoblíbenější sporty a je ideální pro propojení chlapců a děvčat. Děkujeme Jihočeskému kraji, že tuto akci podporuje,“ říká Tomáš Skolka.

První ročník středoškolských her vyhrálo Gymnázium Česká, jehož studenti obdrželi pohár přímo z rukou hejtmana Jihočeského kraje Martina Kuby. O držiteli putovního poháru pro aktuální školní rok rozhodne finálový turnaj, který se koná 3. a 4. dubna. Akce se stejně jako v předchozím roce budou účastnit hráči Jihostroje. Profesionální volejbalisté Michael Kovařík a Matěj Emmer si během nabitého programu extraligového play-off našli čas, aby nalosovali finálové skupiny.

Z každé ze dvou skupin po pěti týmech postoupí dvě nejlepší školy. Mezi těmi se pak rozhodne o novém držiteli poháru hejtmana Jihočeského kraje. „Zveme studenty, učitele i veřejnost na závěrečné krajské finále. Volejbalové zápasy budou probíhat od rána až do pozdějších odpoledních hodin na ZŠ Oskara Nedbala a také v hale TJ Lokomotiva v Suchém Vrbném,“ usmívá se Skolka.

Rozlosování krajského finále O pohár hejtmana Jihočeského kraje:

Skupina A

  • Gymnázium České Budějovice
  • Gymnázium Písek
  • Obchodní Akademie Jindřichův Hradec
  • Gymnázium Pierra de Coubertena Tábor
  • VOŠ a SPŠ Volyně

Skupina B

  • Gymnázium J. V. Jirsíka Č. Budějovice
  • Gymnázium Č. Krumlov
  • Gymnázium Soběslav
  • VSG Vimperk
  • VOŠ a SLŠ Písek
25.03.2024 Bc. David Hocke