Premiér Fiala navštívil českobudějovickou nemocnici

Nemocnici České Budějovice, a.s. navštívil za doprovodu hejtmana Jihočeského kraje Martina Kuby předseda vlády ČR Petr Fiala. Spolu s generálním ředitelem krajské nemocnice Michalem Šnorkem prošli vybraná pracoviště.

Pracoviště intervenční kardiologie, představení centrální sterilizace či procházka parkem českobudějovické nemocnice byly hlavními body středeční prohlídky premiéra ČR Petra Fialy v Nemocnici České Budějovice, a.s. 

Generální ředitel Nemocnice České Budějovice, a.s. Michal Šnorek představil spolu s hejtmanem Jihočeského kraje předsedovi vlády krajskou nemocnici, vybraná pracoviště, stejně jako cíle do budoucna. 

Na setkání hovořili o pokračující restrukturalizaci nemocnice související s přesunem medicíny z prostor dolního areálu do areálu horního. Tématem byla dále role českobudějovické nemocnice při budování regionální nemocniční sítě v Jihočeském kraji, stárnutí populace ČR a s tím související tlak na české zdravotnictví či personální otázky nejen jihočeského zdravotnictví.

Předseda vlády ČR ocenil kvalitu a efektivitu poskytované zdravotní péče v krajské nemocnici, která je dle jeho slov příkladem špičkové péče a racionálního řízení ve prospěch pacientů. 
 

09.06.2023 Bc. David Hocke