Prezident České republiky přijel na Krajský úřad Jihočeského kraje

Krátce po jedenácté hodině přijel dnes prezident České republiky Petr Pavel s manželkou na Krajský úřad Jihočeského kraje. Přivítal ho hejtman Martin Kuba. „Před chvílí jsme přivítali na krajském úřadě pana prezidenta Petra Pavla s první dámou paní Evou Pavlovou. Jsem rád, že pan prezident přijel k nám na jih Čech a stráví tu dva dny na pracovní návštěvě. Během ní s ním chci probírat věci, které považuji za klíčové, abychom náš kraj mohli dále rozvíjet. Začínáme na společném pracovním obědě a poté se setkáme s jihočeskými poslanci, senátory, starosty obcí s rozšířenou působností, krajskými zastupiteli a také s řediteli našich jihočeských nemocnic,“ řekl na svém facebookovém profilu hejtman Kuba.

Během dvoudenní návštěvy jižních Čech si prezidentský pár také prohlédne továrnu KOH-I-NOOR HARDTMUTH, navštíví Letiště České Budějovice a podívá se do Českého Krumlova, kde nevynechá návštěvu otáčivého hlediště. Ve středu zakončí prezident návštěvu Jihočeského kraje v Černé v Pošumaví setkáním se starosty z okolí Lipna, prohlédne si amfiteátr v Hořicích na Šumavě a podívá se na práci vodních záchranářů.

Fotografie v galerii: KPR, Tomáš Fongus

19.07.2023 Bc. David Hocke