Czech Dutch English German Spanish Ukrainian Vietnamese

Přijedeme za vámi. Přijďte se naočkovat

Jihočeský kraj vyrazí příští týden s mobilním očkovacím týmem na Blatensko, do Vimperka a Volar. Cílem je zvýšit proočkovanost v jižních Čechách. Kraj proto již dříve oslovil města a obce, kde lidé s očkováním zatím váhají a nabídl možnost mobilních očkovacích týmů. 

Lidé se nemusí k očkování předem objednávat, pouze přijdou v daných termínech a časech. Očkovací tým bude mít k dispozici dva typy vakcín, jednorázovou vakcínu Janssen a dvoudávkovou vakcínu Pfizer,“ popsal hejtman Martin Kuba s tím, že očkování bude provádět tým zdravotníků z jihočeských nemocnic. „Samotný průběh očkování se nijak neliší od velkého očkovacího centra. Zájemce o očkování  je zaevidován a v případě pochybností je možná konzultace s lékařem,“ ubezpečil Kuba. Příjemce jednorázové vakcíny Janssen navíc dostane okamžitě po očkování od mobilního týmu vytištěný očkovací certifikát a do 14 dnů získává potvrzení bezinfekčnosti. 

Pro úspěch celé akce je důležitá součinnost s místní samosprávou. „Starostky a starosty měst a obcí vybraného regionu jsme proto požádali o maximální součinnost při informování jejich občanů. Pokud možnost využití mobilních týmů zvýší zájem o očkování mezi Jihočechy, jsme připraveni v tomto způsobu vakcinace i nadále pokračovat,“ uzavřel Kuba. 

Podrobnosti o mobilním očkování na Blatensku naleznete ZDE

Podrobnosti o mobilním očkování ve Vimperku a Volarech naleznete ZDE

Pá, 06.08.2021 - 14:16 Bc. Hana Brožková