Přípravy zimní Olympiády dětí a mládeže vrcholí. Jihočechy povede Václav Nedorost

V Karlovarském kraji finišují přípravy na Hry IX. zimní olympiády dětí a mládeže (ODM), které se uskuteční 19.01.2020 - 24.01.2020. Jihočeská výprava bude bojovat o medaile v počtu 101 sportovců. Vedoucí výpravy věří ve výborné výsledky a těší se na atmosféru, která určitě nezklame. Vlajkonošem Jihočeského kraje bude hokejista Václav Nedorost, který podpoří naše sportovce svou účastí na olympiádě. 

Přípravami na olympiádu žijeme prakticky celý předolympijský rok. Centrem celé akce bude olympijský dům v Thermalu, který nabídne doprovodný program i pro širokou veřejnost a chystáme také dva velké medailové ceremoniály. Na všechny sportovce a fanoušky olympiády se moc těšíme. Doufáme, že se jim v našem kraji bude líbit a odvezou si odtud kromě medailí i skvělé zážitky,“ uvedla hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová a dodala, že nyní probíhá nábor dobrovolníků, kteří by byli ochotni se zabezpečením akce pomoci.

Olympiáda dětí a mládeže České republiky je republiková soutěž krajských reprezentací v kategoriích mladších a starších žáků a žákyň. Sportovci si užijí atmosféru opravdových Her a nebudou ochuzeni o zapálení olympijského ohně, slavnostní ceremoniály, soužití v olympijské vesnici nebo složení olympijské přísahy. Mezi nejúspěšnější kraje v zimních sportech patří Liberecký a hlavní město Praha, které se pravidelně umisťují na medailových příčkách. 

Karlovarský region přivítá celkem 1890 sportovců, trenérů a dalších členů výprav ze všech 14 krajů. Olympiáda začne slavnostním ceremoniálem v karlovarské KV Areně v neděli 19. ledna 2020 od 15 hodin. Mladí sportovci ve věku 12-16 let budou své kraje reprezentovat celkem v 11 sportech a umělecké disciplíně. 

Veškeré novinky a informace k olympiádě najdete na webu a sociálních sítích Olympiády dětí a mládeže
WEB - odm.olympic.cz/2020
FACEBOOK - @olympioniciODM
INSTAGRAM - @odm.gang
 

11.12.2019 Bc. David Hocke