Projekt 6x5 se vrací po třech letech do jižních Čech

Ukázat to nejlepší z kraje a propagovat turistické oblasti na sociálních sítích. Úspěšný projekt 6x5 se po třech letech vrací do jižních Čech. Šest vybraných tvůrců obsahu, kteří se po pěti dnech střídají v jižních Čechách, takový je koncept projektu, který společně připravila Jihočeská centrála cestovního ruchu a destinační společnost Českobudějovicko - Hlubocko. Mezi vybranými tvůrci jsou známé osobnosti, fotografové i hvězdy internetu. Projekt odstartuje 1. srpna a je součástí podzimní kampaně.

Projekt 6x5 na druhou navazuje na úspěšný první ročník, který proběhl v jižních Čechách již v roce 2020. Fotografie a videa na kanálech účastníků tehdy oslovily více než 315 tisíc uživatelů sociálních sítí. Se stejným záměrem do toho jdou pořadatelé i letos. “Formát, kdy se šest tvůrců postupně vystřídá v destinaci, se nám osvědčil. Je to koncept, který v online prostředí strhne mnohem větší pozornost než při jednotlivých návštěvách, protože se celý měsíc něco děje a na sítě přichází velké množství obsahu vytvořeného v jižních Čechách,” popisuje myšlenku ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu Petr Soukup.

Vhodné kandidáty do projektu 6x5 na druhou rekrutovali pořadatelé na základě jejich tvorby a cílového publika. “Vybírali jsme tvůrce tak, abychom oslovili naše cílové skupiny, například rodiny s dětmi nebo mladé páry a nalákali je ještě k letošní letní či podzimní dovolené v jižních Čechách” říká ředitel Turistické oblasti Budějovicko Tomáš Polanský. Mezi účastníky tak jsou fotografové, zkušení cestovatelé, rodiny s dětmi i tvůrci videí napříč platformami sociálních sítí. Důležitým kritériem byla schopnost produkovat výjimečný obsah, vyprávět příběh a oslovit české a slovenské publikum se zájmem o cestování. Úkolem vybrané skupiny tvůrců je vlastním pohledem zmapovat zajímavá místa a aktivity v jižních Čechách, zachytit je na fotografiích a ve videu a odprezentovat svým fanouškům. Účastníci bydlí v Českých Budějovicích odkud po dobu pěti dnů vyráží na výlety po všech devíti oblastech jižních Čech. Některé aktivity mají dané, jiné si vybírají dle svého zaměření. Štafetu si budou předávat celý srpen. Po jižních Čechách budou cestovat i sdílenou dopravou od GoDrive nebo vyzkouší kempovací a karavanové stání, kdy přespí v novém trendu cestování - stanu na střeše auta, které nám za tímto účelem zapůjčí RoofCamping.

Do jižních Čech zavítá například česká herečka a zpěvačka Michaela Tomešová s rodinou, fotografka a dlouholetá cestovatelka Teru Menclová, která je na sítích známá díky výletům do přírody a do hor. Dorazí i mladá akční rodinka 2 On the way – Lucie Horová a Tomáš Snášel, kteří se svými dětmi celoročně cestují po celém světě. Na slovenské publikum zacílí Miss Slovenské republiky 2015 Denisa Vyšňovská, která byla časopisem Forbes zařazena na seznam TOP influencerů Slovenska za rok 2022. Vzniklý obsah a příběhy budou k vidění samozřejmě na kanálech jednotlivých účastníků, ale také na oficiálním instagramovém profilu @jiznicechy.

Medailonky tvůrců zapojených do 6x5 na druhou z jižních Čech

Michaela Tomešová @misatomesova - 1. - 6. 8.
Známá česká herečka a zpěvačka z Prahy. S manželem Romanem mají dva syny, Kristiána a Jonáše, a všichni společně rádi objevují nová místa. Jižní Čechy má podle vlastních slov navždy přirostlé k srdci a má je spojené s naprostou pohodou a obrovským množstvím zážitků. Každé léto jezdí za příbuznými do vesničky u Jindřichova Hradce a díky projektu 6x5 se těší na nové zážitky.

Tomáš Snášel a Lucie Horová @2ontheway - 6. - 11. 8.
Luci, Tom, Izí a Tobi jsou mladá, akční rodinka, která celoročně cestuje po celém světě. Přes sociální sítě sdílí společnou cestu životem a zajímavými místy. Tomáš pochází z Tábora, takže jihočeské kořeny nezapřou. Rádi navštíví i další místa na jihu Čech a objeví tak další možnosti pro trávení společných chvilek.

Petra Elblová @jmenujisepeta - 11. - 16. 8.
Petra je u sledujících oblíbená pro posty z „běžného“ života, který až tak obyčejný není. Ráda sdílí svůj přístup ke zdravému životnímu stylu a střípky z výletů s rodinou. Při cestování si vybírá především babyfriendly místa a ubytování. Těší se, že v jižních Čechách pozná další krásná místa a my se těšíme na sdílení jejích zážitků.

Tomáš Vaňourek @expedicez101 - 16. – 21.8
Plzeňský rodák a cestovatel každým coulem. Vydal se po stopách legendární cestovatelské dvojice Hanzelka a Zikmund, a proto tráví hodně času v Africe. Jižní Čechy jsou pro něj ale velice inspirativní a jezdí sem pravidelně za fotografickými úlovky. Jak sám říká, svět pořád čeká na objevení, ale Čechy jsou Čechy. Mezi divácky nejsledovanější patří jeho tvorba cestovatelského obsahu pro Facebook, web a Instagram, publikační činnost a znovuoživení odkazu slavné cestovatelské dvojice.

Tereza Menclová @terumenclova - 21. - 26. 8.
Fotografka, cestovatelka a instagramerka z Prahy. Aktivně cestuje už spoustu let, miluje hory, svobodu, přírodu a všechno krásno kolem. Z prvních opatrných výletů do různých evropských měst se postupně staly cesty dál do zahraničí i mimo evropský kontinent a také cesty, na které se vydává sama nebo se svým čtyřnohým přítelem Hokim. V jižních Čechách byla několikrát, ale podle svých slov je zdaleka nemá procestované tak, jak by si přála.

Denisa Vyšňovská @denisa.vysnovska - 26. - 31. 8.
Modelka a vegan influencerka z Bratislavy, která se aktivně prezentuje na Tiktoku a Instagramu. Časopis Forbes jí zařadil a seznam TOP influencerů Slovenska za rok 2022. Denisa originálně propojuje módu s poznáváním nových míst. Od mala snila o cestování po celém světě a nyní se jí přání splnilo. Podle ní nezáleží na vzdálenosti, ale na kouzlu daného místa. Možná právě proto ráda objeví jižní Čechy na vlastní kůži a odškrtne si tak další položku na svém wishlistu.

28.07.2023 Bc. David Hocke