První finálový turnaj středoškolských her ve volejbale vyhrálo Gymnázium Česká

7. prosince proběhlo na ZŠ Oskara Nedbala první finále středoškolských her ve volejbale O pohár hejtmana Jihočeského kraje. Turnaj provázela přátelská atmosféra mezi studenty. Z vítězství se radovalo Gymnázium Česká. Zahájení turnaje středoškolákům zpestřila návštěva profesionálních volejbalistů Jihostroje České Budějovice Petra Michálka a Michala Kriška, kteří provedli úvodní losování turnaje. Ke studentům pak promluvili postupně náměstek primátorky Petr Maroš, předseda Jihočeského volejbalového svazu Tomáš Kratochvíl a generální manažer VK Jihostroj České Budějovice Robert Mifka.

„Nejdůležitější je, že co nejvíce dětí sportuje. To je skvělá zpráva. Došlo mi, že na volejbale je super, že i ve věku 15–16 let mohou hrát kluci a holky dohromady. To u moc dalších kolektivních sportů nejde. Organizace celého projektu se povedla, zapojily se do něj všechny okresy v kraji. Přesně touto cestou chceme jít. Opravdu fajn akce, budeme takových chtít co nejvíc!“ zhodnotil Petr Maroš, náměstek primátorky, který má na starosti sport.

Prvním finálovým turnajem provázel Milan Džuba a všichni přítomní se skvěle bavili. Po sportovní stránce byli nejúspěšnější dvě českobudějovická gymnázia – Gymnázium Jana Valeriána Jirsíka a Gymnázium Česká, které celý turnaj ovládlo. Druhé krajské finále, ve kterém se střední školy utkají o putovní pohár hejtmana Jihočeského kraje, bude na programu 29. března 2023.

„Na to, že máme teprve první ročník, tak se přihlásilo velké množství škol. Výkony se liší okres od okresu. Vypadá to, že papírově nejsilnější je okres České Budějovice, kde je líheň talentů obrovská. Ale i v jiných okresech se najdou individuálně šikovní jedinci. U středoškolských her nejde tolik o sportovní jako spíš o sociální stránku turnaje,“ vysvětlil závěrem organizátor Tomáš Skolka.

Výsledky prvního krajského finále O pohár hejtmana Jihočeského kraje:
1. Gymnázium České Budějovice, Česká 64, České Budějovice
2. Gymnázium J. V. Jirsíka, Fr. Šrámka 23, České Budějovice
3. Gymnázium Strakonice, Máchova 174, Strakonice
4. Gymnázium Český Krumlov, Chvalšinská 112, Český Krumlov
5. Gymnázium Soběslav, E. Beneše 449, Soběslav
6. VSG Vimperk, Pivovarská 69, Vimperk
7. Biskupské gymnázium J. N. Neumanna, Jirsíka 5, České Budějovice
8. VOŠ a SLŠ Písek, Lesnická 55, Písek

Body za umístění – 10 , 8 ,6 ,5 ,4 ,3 ,2, 1. Sčítají se budou oba finálové turnaje dohromady.

12.12.2022 Bc. David Hocke