Rada kraje schválila demolici v Lenoře. Bourat se začne během několika dnů

Jihočeský kraj pomáhá Lenoře řešit co nejrychleji následky výbuchu plynu, ke kterému došlo ve čtvrtek 3. října v bytovém č.p. 31. Právě dnes Rada kraje schválila příkazní smlouvu k zajištění provedení demolice krajem a výsledek výběrového řízení na provedení demolice. 
 
Firmou, která demolici provede, se stala na základě výběrového řízení společnost VITAS Tábor, s.r.o. s částkou 1.149.258 Kč (vč. DPH). Komise zasedala v úterý 19. 11. 2019. Výběrové řízení bylo otevřené, zveřejněné na portále zadavatele. Zájemci se mohli podívat přímo na místo bytového domu v Lenoře a seznámit se, za účasti zástupce Krajského úřadu, s objektem a podmínkami demolice. 
 
Firma VITAS Tábor, s.r.o. už o výsledku výběrového řízení byla vyrozuměna, Rozhodnutí obdrží datovou schránkou během dnešního dne“, říká vedoucí oddělení krizového řízení Marta Spálenková.
 
Další postup bude následující: min 8 dní před zahájením demolice je nutné dodat ohlášení na oblastní inspektorát práce. Vzhledem k tomu, že se objekt určený k demolici nachází v těsné blízkosti hlavního tahu do Německa, firma musí kontaktovat odbor dopravy kvůli nutným dopravním opatřením (DIO) na silnici Volary -  Strážný. DIO musí být vyvěšeno min 5 dní před zahájením samotné demolice. Konkrétní termín zahájení oznámí společnost VITAS Tábor po splnění všech náležitostí. 
 
Sbírkové konto bylo rozděleno, smlouvy podepsány a peníze vybrané k 24. 10. 2019 byly občanům bytového domu zničeného výbuchem vyplaceny. Sbírka i nadále pokračuje až do 31. 3. 2020. Po tomto datu bude částka, kterou se podaří získat opět rozdělena mezi občany. Jihočeský kraj děkuje všem, kteří na konto přispěli či přispějí“, uzavírá Spálenková.
 

22.11.2019 Bc. David Hocke