Soutěž Vesnice roku se opět nekoná. Stejně jako loni je důvodem covid-19

Stejně jako loni se ani letos neuskuteční soutěž Vesnice roku. Důvod zůstává rovněž stejný, přetrvávající pandemie koronaviru. Potvrdil to náměstek hejtmana pro jihočeský venkov Pavel Hroch.

Od vyhlašovatelů soutěže, kterými jsou Ministerstvo pro místní rozvoj, Ministerstvo zemědělství, Spolek pro obnovu venkova ČR a Svaz měst a obcí ČR, jsme, bohužel, obdrželi zprávu, že se k 1. únoru rozhodli nevyhlásit soutěž Vesnice roku v roce 2021. A to kvůli přetrvávajícímu výskytu a šíření koronaviru na území České republiky, ale i mimo něj,“ upřesnil Hroch. „Velice mě mrzí, že se ani letos nebudou moct naše vesnice utkat o tento prestižní titul. Ale všichni současnou složitou situaci, kvůli které se soutěž nebude konat, chápeme,“ dodal náměstek hejtmana.

Hroch pak připomněl, že zatím posledním vítězem jihočeského kola Vesnice roku a držitelem Zlaté stuhy se v roce 2019 stala obec Čejetice na Strakonicku.

Tradice soutěže Vesnice roku sahá do roku 1995 a postupně se stala fenoménem českého venkova. Jejím cílem je zviditelnění obcí, ve kterých se snaží obyvatelé i samosprávy udržovat a rozvíjet společenský život, tradice či představovat zdařilé projekty.
Více informací: http://www.vesniceroku.cz/57-soutez-vesnice-roku-se-v-roce-2021-neuskutecni/?news_page=

02.02.2021 Bc. David Hocke