Start-upy mají v Jihočeském kraji podporu

Akciová společnost Jihočeského kraje – Jihočeský vědeckotechnický park otevírá nové možnosti pro rozvoj podnikání v regionu. "Jsme hrdí na to, že můžeme podpořit dynamiku a inovaci v Jihočeském kraji prostřednictvím našich programů a podpor pro začínající podnikatele," říká náměstkyně hejtmana Jihočeského kraje Lucie Kozlová.

Programy poskytované v rámci parku jsou navrženy tak, aby podporovaly podnikatele v každé fázi jejich podnikání. "Věříme, že je klíčové nabídnout komplexní podporu od počátečního nápadu až po první tržby," dodává.

Jedním z hlavních nástrojů je soutěž Jihoczech, která motivuje podnikatele k formulaci kvalitních podnikatelských plánů. "Soutěž je skvělou příležitostí pro podnikatele, kteří chtějí svůj nápad uvést na trh," vysvětluje náměstkyně. Na regionální soutěž navazuje přeshraniční soutěž CROSS-BORDER IDEA & START-UP CONTEST, která vychází z memoranda hejtmanů Jihočeského kraje a Horního Rakouska a jejím cílem je společná podpora inovativních podnikatelských projektů v obou příhraničních regionech.

Pro ty, kdo potřebují finanční injekci k zahájení podnikání, je k dispozici Jihočeský akcelerační program, který nabízí dotační podporu až 150 tisíc korun. "Tato podpora je klíčová pro to, aby se nové produkty a služby dostaly na trh a podnikatelé začali generovat své první tržby," zdůrazňuje ředitel JVTP, a. s. František Mlčák.

Aby se zajistilo efektivní využití finančních prostředků a správné nastavení podnikatelských procesů, vyhlásil Jihočeský vědeckotechnický park program s názvem „JihoSTART“. Jde o mentoring a poradenství pro startupy financované z Národního plánu obnovy. "Tato iniciativa je dalším důkazem našeho závazku podporovat inovace a podnikání v Jihočeském kraji," uzavírá náměstkyně.

Jihočeský vědeckotechnický park tak poskytuje komplexní a propojenou podporu pro začínající podnikatele, aby překonali počáteční překážky a uspěli na trhu.

13.02.2024 Bc. David Hocke