Czech Dutch English German Spanish Ukrainian Vietnamese

Strakonické OČKO slouží jako galerie

O zútulnění strakonického OČKA se postaraly děti z výtvarného ateliéru Domu dětí a mládeže. Pod vedením lektorky Vlaďky Hradské děti technikou suchého pastelu namalovaly krásné přírodní motivy. Ty zdobí stěny očkovacího centra jak ve vstupní části, tak především v koncové čekárně, kde klienti po očkování zhruba 15 minut odpočívají. S nadsázkou by se dalo říct, že OČKO je nejnavštěvovanější galerií v kraji. Některé dny do něj zamíří více než 1000 lidí. 

Obrázky malovaly děti ve věku 6 – 12 let. „Záměrně jsme pro OČKO volili veselé náměty, které působí pozitivně. Chtěli jsme příchozím zvednout náladu a zpříjemnit čekání po očkování. Proto jsme volili přírodní motivy,“ vysvětluje lektorka výtvarného ateliéru Vlaďka Hradská, pod jejímž vedením se děti učí zvládat různé výtvarné techniky. „Obrázky do OČKA jsou malované suchým pastelem. Není to úplně jednoduchá technika, ale děti moc baví. Pastely nabízejí velkou možnost prolínání a míchání vlastních barev a barevných odstínů. Ostatně, to je na obrazech v OČKU dobře vidět,“ uzavírá Hradská. 

Nemocnice Strakonice, a.s. oslovila několik dětských výtvarných kroužků ve městě s žádostí o spolupráci s vyzdobením OČKA. „Po technické a zdravotnické stránce očkovací centrum funguje perfektně, ale chtěli jsme ještě nějakou přidanou estetickou hodnotu. S paní Hradskou a vedením DDM jsme se okamžitě dohodli. Dětské obrázky prostor rozsvítily a zútulnily,“ řekl k nápadu přinést do očkovacího centra umění náměstek pro řízení kvality péče Michal Pelíšek. 
 

Po, 28.06.2021 - 10:16 Bc. David Hocke