Světová premiéra inovativní aplikace pro spolupráci na dálku ve virtuální realitě

V loňském ročníku soutěže Jihoczech, pořádané JVTP, a.s. – soutěž nejen pro startupy  zvítězil nápad společnosti BCF s.r.o (dnes Holistic management, s.r.o.) s názvem Virtual Lab. Od finále soutěže pokročila firma s vývojem aplikace a chystá její představení. Jedná se o jedinečnou aplikaci, která změní způsob kreativní spolupráce na dálku a do vzdělávání přinese zcela nový rozměr.

Premiéra se uskuteční dne 26.3. od 14:00 hodin na dvou místech České republiky najednou. Jedním je Jihočeský vědeckotechnický park a.s., Lipová 1789/9, České Budějovice a druhým centrála společnosti HP Hewlett Packard.

Celé představení funkcionalit Let’s meet VR proběhne právě „uvnitř“ této aplikace a on-line. V průběhu prezentace se připojí ještě další účastník z Ostravy a účastníci uvidí i možnost vstupu do aplikace i bez nutnosti využít vybavení pro virtuální realitu.

Celá aplikace je postavena na 3 klíčových oblastech, kdy 2 z toho jsou unikátní a jedinečné oproti stávajícím aplikacím. První a velice zásadní funkcionalitou je individuální nastavení prostředí pro každého účastníka tak, aby si jej přizpůsobil pro potřeby podpory své kreativity či snížení hadiny stresu.  Druhým je využívání vlastností virtuální reality pro společné tvoření v prostoru s využitím a úpravou dokumentů z MS Office. A v neposlední řadě tato aplikace podporuje i budování vzájemných vztahů tím, že se ve virtuální realitě nepotkáváte s animovaným avatárem, ale s naskenovaným kolegou.

Patronem této premiéry se stal uznávaný filantrop a vizionář Martin Hausenblas, zakladatel jednoho z nejúspěšnějších start-upů Liftago a spolumajitel holdingu Adler. Partnery uvedení aplikace na trh jsou Hewlett Packard a Mercedes Benz.

08.03.2019 Bc. David Hocke