doprava

V Českých Budějovicích zasedala Komise Rady AKČR pro dopravu. Rozpočet SFDI se podaří naplnit, informoval členy ministr dopravy Martin Kupka

Zasedání Komise Rady Asociace krajů ČR pro dopravu se tentokrát konalo ve dnech  7. a 8. září v Jihočeském kraji. Jeho účastníci diskutovali o problematice financování a rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury i budoucnosti v oblasti dopravních staveb. Jednání v Jihočeském kraji hostil náměstek hejtmana Jihočeského kraje pro dopravu Antonín Krák. 
 

11.09.2023 Bc. Hana Brožková

Dopravní omezení kvůli výstavbě mostu v Záluží v září skončí

Realizační práce na mostu nad dálnicí D3 v Záluží významně pokročily. Od konce srpna do konce září budou řidiče čekat poslední dopravní omezení v souvislosti s výstavbou mostu. Od 28. srpna do 10. září bude uzavřený vždy jeden jízdní pás ve směru na Prahu. Od 11. do 24. září bude uzavřený vždy jeden jízdní pás ve směru na České Budějovice. Dálnice tak bude i s tímto omezení stále průjezdná. Od 24. září 2023 už si realizace stavby mostu v Záluží nevyžádá žádná omezení na dálnici.

 

25.08.2023 Bc. Hana Brožková

Náměstek hejtmana Krák: Znát dopravní předpisy by měli i ti nejmladší

Znát dopravní předpisy by měli i ti nejmladší. Předejde se tím nehodám dětí na jihočeských komunikacích. Uvedl to náměstek hejtmana pro dopravu Antonín Krák v rámci dopravně - bezpečnostní akce v Mateřské škole KinderGarten v Českých Budějovicích. Ta se ve spolupráci s jihočeskou policií konala v úterý 27. září.

Kvitujeme s povděkem, že se policie věnuje dopravní výchově už v mateřských školách. Jednou z priorit kraje je totiž i bezpečnost našich dětí, proto obdobné aktivity podporujeme,“ zdůraznil Krák.

27.09.2022 Bc. Hana Brožková

Náměstek Krák: Jihočeský kraj zdražovat jízdné nebude

V souvislosti se současnou situací a všeobecným nárůstem cen se občané ptají, jestli bude Jihočeský kraj také zdražovat jízdné. Odpověď je jednoduchá: nebude! Vedení kraje se zdražováním jízdného zabývalo v červenci a rozhodlo s ohledem na socio-ekonomickou situaci jízdné v současné době nezdražovat. 

19.08.2022 Bc. David Hocke

Náměstek hejtmana pro dopravu Krák: Kraj zabezpečí skálu mezi Českým Krumlovem a Větřním, aby se nezřítila na silnici. Vyjde to na 35 milionů 

Bezpečnost především. To je hlavní důvod, proč se kraj rozhodl zajistit skálu podél silnice mezi Českým Krumlovem a Větřním. Stěna je totiž nestabilní a hrozí její zřícení na vozovku. Práce potrvají zhruba od poloviny března do září letošního roku a vyžádají si náklady necelých 35 milionů korun. Potvrdil to náměstek hejtmana pro dopravu Antonín Krák.

03.03.2022 Bc. Hana Brožková