Titul MEDIK ROKU 2024 získal tým studentů medicíny v Hradci Králové

Osmý ročník soutěže MEDIK ROKU je minulostí. V sobotu 20. dubna 2024 v Nemocnici Prachatice, a.s., soutěžilo 15 týmů studentů 4. až 6. ročníků lékařských fakult z univerzit v Brně, Hradci Králové, Plzni, Praze a Olomouci. Celkem 13 disciplín prověřilo jejich teoretické znalosti, praktické dovednosti, schopnost spolupráce a často i odolnost ve stresových situacích. 

Nejlépe v soutěži obstály týmy:

  1. Fakulta vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Hradci Králové (Kapitán týmu: Vojtěch Hruška) 
  2. 3. Lékařská fakulta Univerzity Karlovy v Praze (Kapitán týmu: Martin Bokůvka) 
  3. 3. Lékařská fakulta Univerzity Karlovy v Praze (kapitán týmu: Jáchym Drašar)

Členové vítězného týmu byli svým prvenstvím mile překvapení. Před soutěží si prý moc nevěřili, ale v průběhu soutěžního dne se to změnilo. „Začali jsme si uvědomovat, že na tom asi nebudeme tak zle. Třeba na radiologických disciplínách jsme byli nadprůměrní a celkem se nám vedlo i v dovednostní části. Navzájem jsme se dobře doplňovali, každý přispěl tím, co umí a nakonec se to poskládalo až na vítěznou příčku,“ shodli se vítězové i ve společné odpovědi. 
Podle organizátorů soutěže byla připravenosti všech soutěžících mediků velmi dobrá a výkony týmů poměrně vyrovnané. Pokud se soutěžící po dokončení studia rozhodnou pro práci v některé z jihočeských nemocnic, mají dveře otevřené. „Mají našlápnuto k tomu, aby z nich byli kvalitní lékaři. Díky soutěži si prověřili, že jsou týmovými hráči a co považuji osobně za nejdůležitější, chtějí dělat špičkovou medicínu a záleží jim na pacientovi. Všichni soutěžící obdrželi poukaz, který jim dává možnost praxe na jakémkoli oddělení v kterékoli jihočeské nemocnici a do dle jejich vlastního výběru,“ byl s úrovní soutěžících a průběhem 8. ročníku soutěže spokojený člen představenstva společnosti Jihočeské nemocnice, a.s., spolutvůrce projektu MEDIK ROKU a ředitel prachatické nemocnice, která letošní soutěž pořádala, Michal Čarvaš.

Vítězné týmy získaly zajímavé ceny od partnerů soutěže. Letošní ročník soutěže zahájil pomyslné druhé kolečko po všech okresech Jihočeského kraje, když se vrátil do Prachatic, kde v roce 2015 vznikl. V roce 2025 bude soutěž MEDIK ROKU organizovat a hostit Nemocnice Strakonice, a.s. 
 

22.04.2024 Bc. David Hocke