Užijte si jarní prázdniny v jižních Čechách

Tento týden začínají v prvních okresech jarní prázdniny a napříč celou republikou trvají až do 15. března. Počasí zatím úplně nepřeje sněhovým radovánkám, ale i tak lze najít spoustu zimních aktivit. Turisté zde mají možnost využít i širokou nabídku dalších tipů, atraktivit a akcí plánované na celé toto období.

„Jarní prázdniny v jižních Čechách jsou ideálním časem pro odpočinek, zábavu a nezapomenutelné zážitky s vaší rodinou. Možností je spoustu a nyní můžeme vyjmenovat jen některé z nich. Doporučuji proto navštívit kalendář akcí na webu jiznicechy.cz nebo přímo odkaz s tipy Jarní prázdniny - jižní Čechy, kde každý návštěvník nalezne přesně to, co ho zajímá“, uvádí Tereza Procházková, vedoucí domácího cestovního ruchu v jižních Čechách.

Sportovní aktivity
Procházka na sněžnicích okolím Kvildy s povídáním o místní historii a přírodních zajímavostech bude určitě nezapomenutelným zážitek pro každého z účastníků. Zalyžovat si můžete v lyžařském areálu na Zadově, Lipně nad Vltavou, na Kvildě nebo v Nových Hutích. Využít můžete i skibusy, které spojují většinu velkých regionálních měst se zimními destinacemi v jižních Čechách. Ukázat své krasobruslařské umění je možné například na kouzelném kluzišti na zámku Blatná nebo na venkovním kluzišti v Dačicích.

Rodinné aktivity
8. února pro vás máme parádní rodinou zábavu, ke které potřebujete boby nebo sáňky, úsměv na tváři a chuť užít si příjemný podvečer na svahu v Lipně nad Vltavou, kde se konají rodinné závody v bobovaní! Závodit s lišákem Foxem a nejenom s ním můžete každé úterý a čtvrtek od 17:00. Na programu bude několik kategorií, třeba o nejoriginálnější jízdu, nejrychlejší jízdu a bude i rodinná štafeta, těšit se můžete například na jízdu rolbou!  Do Horní Plané zase vyrazte na Zimní hry, které jsou určeny pro všechny generace a o zábavu bude jistě postaráno.

Gastronomické zážitky
Jaká by to byla zima bez jihočeské zabijačky? Tu pravou staročeskou zažijete například 10. února v Safari resortu v Borovanech nebo ve stejný den na Velkém náměstí v Borovanech. O den dříve začínají zabijačkové hody také v Masných krámech v Českých Budějovicích. Zahřát se dobrou polévkou a podpořit dobročinnou akci zase můžete v Českém Krumlově na akci Polévka pro dobrou věc. Na zamilované nezapomínáme například speciálním valentýnským menu v restauraci Molo Lipno nebo v Pivovaru Rožmberk.

Kulturní akce
Návštěvníci se mohou bezmezně ponořit do působivého uměleckého světa velkých starých mistrů a vydat se na vizuální cestu objevování skutečných ikon na unikátní výstavě Mistři renesance v Českých Budějovicích. Na stojáka můžete vyrazit do Českého Krumlova a zasmát se s Lukášem Pavláskem a dalšími hosty nebo na koncert Roberta Křesťana do Prachatic.

Tipy na výlety
Průvod masopustní koledy v Českých Budějovicích začíná 13. února u Jihočeského divadla, pokračuje na náměstí Přemysla Otakara II., přičemž se můžete těšit na maškarní průvod barevných masek, žehnání koledy i pochválení Masopustu. Doprovodný program zajišťují ty nejlepší jihočeské folklorní soubory, jejichž umění a výkony vytvářejí z budějovického masopustu ojedinělou akci překračující hranice regionu. Masopustní koleda vás nemine ani v Netolicích nebo v Borovanech. Neměl by Vám ani ujít masopustní průvod Milevských maškar, který se koná 16. února v Milevsku. Oslavit svátek svatého Valentýna můžete netradičně ve fotoateliéru u Seidlů, kde si pořídíte stylovou památku v podobě dobové fotografie.

06.02.2024 Bc. David Hocke