Vodákům na jihu Čech usnadní orientaci nová vodácká mapa

Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR) představila vodáckou mapu pro řeku Vltavu, která poskytuje detailní informace o trasách, trauma bodech a vodáckých kempech. Mapa je určena pro všechny nadšence, kteří si chtějí užít jízdu na řece Vltavě a zmapovat  možnosti ubytování.

„Vltava je jednou z nejkrásnějších a nejoblíbenějších řek nejen v našem kraji, ale i v celé České republice. Nová vodácká mapa je praktickým nástrojem pro ty, kteří se chtějí ponořit do krás naší krajiny a zažít dobrodružství na řece s maximálním komfortem a bezpečností,“ uvádí hejtman Jihočeského kraje, Martin Kuba.

Mapa obsahuje seznam dvaceti vodáckých kempů podél řeky Vltavy, které nabízejí širokou škálu služeb pro vodáky. To zahrnuje možnosti ubytování, stravování a dalších aktivit pro celou rodinu. Zároveň je mapa plná i tipů na výlety podél řeky Vltavy pro všechny, kdo si chtějí zpříjemnit výlet návštěvou některé z místních atraktivit. Mapu je možno stáhnout ZDE.

Tato nová mapa je výsledkem naší spolupráce s místními organizacemi a podniky, které se podílejí na rozvoji cestovního ruchu a posilují atraktivitu našeho kraje pro návštěvníky. Jsme přesvědčeni, že díky této mapě budou vodáci lépe informováni o ubytování a budou si tak moci naplánovat svůj pobyt podle svých potřeb,“ dodává první náměstek hejtmana, František Talíř.

Tým JCCR spolupracoval na tvorbě mapy s organizací Sdružení pro Vltavu a turistickými oblastmi Lipensko, Český Krumlov region a Budějovicko. Během této úspěšné spolupráce bylo zjištěno, že mnoho lidí není obeznámeno s pojmem "trauma bod" a nevědí, jakou funkcí plní cedule umístěné na řece. Právě proto jsou tyto prvky zahrnuty do mapy i s vysvětlením, jak má člověk v tísni postupovat.

„Jen pro lepší pochopení, termín "trauma body" se vztahuje na speciálně označená místa podél řeky Vltavy. Tyto body disponují přesnými GPS souřadnicemi a snadným přístupem, což zajišťuje rychlou a efektivní intervenci záchranářů v případě potřeby,“ upřesňuje ředitel JCCR, Petr Soukup.

19.06.2023 Bc. David Hocke