Žáci elektro oborů mají již praxi ve výrobě

14. ledna byla odborná praxe žáků Střední školy a Základní školy Vimperk, oboru Elektromechanik pro zařízení a přístroje vedená společností Rohde & Schwarz přesunuta přímo do výroby. 

 

Praktikanti tak opustili školicí středisko firmy, kde od listopadu získávali dovednosti potřebné pro přechod do reálného provozu. V současné době jsou žáci rozděleni na samostatná pracoviště, kde pracují pod odborným dohledem přidělených mentorů. Na jednotlivých střediscích se budou v pravidelných intervalech, dle předem stanoveného rozvrhu, střídat. Získají tak co nejširší znalosti a dovednosti v oboru a zároveň tím bude eliminováno riziko jednotvárnosti vedené praxe.

?V příštím školním roce bychom chtěli spolupráci s firmou Rohde & Schwarz rozšířit o další specifickou část, kterou je přeshraniční spolupráce s naší partnerskou školou v Bavorsku. Doplníme tak nový kamínek do pomyslné mozaiky nabídky získávání kvalitních odborných znalostí a dovedností našich žáků? uvedl Ing. Petr Žuravský, ředitel SŠ a ZŠ Vimperk, Nerudova.

Fotogalerie: Střední škola a Základní škola, Vimperk

24.01.2019 Bc. David Hocke