Zpomalenou trať České Budějovice – Volary doplní kraj autobusy

Jihočeský kraj přináší nové zrychlené spojení v relaci České Budějovice – Volary, které doplní stávající vlaky, jenž byly zpomaleny z důvodu nevyhovujícího stavu infrastruktury Správy železnic s.o. Dnes o tom byli informování starostky a starostové dotčených obcí.

Bude se jednat o dva páry posilových autobusových spojů, které zajistí přestupy v Českých Budějovicích mezi regionálním spojením a vlaky dálkové dopravy. Zaručí požadovaný komfort cestování pro místní obyvatele i pro návštěvníky šumavské části Jihočeského kraje. Autobusy budou přepravovat jízdní kola (budou doplněny o cyklopřívěs). Pojedou každý den od 1. 7. do 3. 9. 2023 v 8:15 a 10:45 hod z Českých Budějovic a zpět přijedou do Českých Budějovic v 15:45 a 17:35. hod. k odjezdům vlaků dálkové a meziregionální dopravy ve směrech Linz, České Velenice/Vídeň, Brno, Plzeň a Praha.

Autobusy budou zrychlené, obslouží nejdůležitější vlakové stanice a zastávky. Budou odjíždět z následujících míst:

• České Budějovice – před nádražní budovou (vpravo zastávky NAD)
  • Český Krumlov – železniční stanice
  • Černá v Pošumaví, náves - zastávka autobusu
  • Černá v Pošumaví – před nádražní budovou
  • Horní Planá – před nádražní budovou
  • Nová Pec – před nádražní budovou
  • Želnava – zastávka autobusu (pouze vybrané spoje)
  • Želnava, Záhvozdí – zastávka autobusu (pouze vybrané spoje)
  • Nová Pec, Pěkná – zastávka autobusu
  • Volary – před nádražní budovou

V autobusech bude platit Tarif a Smluvní přepravní podmínky dopravce GW Train Regio a. s., Jihočeská krajská jízdenka JIKORD plus a JIKORD plus Bavorsko, dále jízdenky Systému jednotného tarifu – nabídka „One ticket“.

Jízdní řády budou vyvěšeny ve všech stanicích a zastávkách tratí č. 194 a 197 v relaci České Budějovice – Volary a náhradních autobusových zastávkách této linky.

Souhrnný jízdní řád vlaků a autobusů

29.06.2023 Bc. David Hocke