Zubní pohotovost se od 1. ledna 2024 stěhuje z prostor českobudějovické nemocnice

Zubní pohotovost se stěhuje z prostor českobudějovické nemocnice. Jihočeský kraj oznamuje, že s účinností od 1. 1. 2024 se změní prostory pro zajištění pohotovostní služby zubních lékařů. Nově bude zubní pohotovost v Českých Budějovicích provozována společností Zubní pohotovost s.r.o. na adrese Lidická tř. 439/78 (bývalý objekt Regina nebo aktuálně pobočka České spořitelny na Lidické) a to v pracovních dnech od 16.00 hod. do 22.00 hod., o sobotách, nedělích a svátcích od 08.00 hod. do 20.00 hod.

Hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba:

"Milí Jihočeši, od ledna 2024 pro Vás spustíme provoz nové metropolitní zubní pohotovosti. Bude pro vás fungovat 365 dní v roce a oproti té, která byla do teď v nemocnici, bude mít rozšířené ordinační hodiny ve všední den o 1 hodinu, o víkendech o 2 hodiny. Provoz ve všední den bude od 16-22 hod., o víkendu a státních svátcích 8-20 hod.

Pohotovost je určena všem Jihočechům, kteří nemají po ordinační době zubní ordinace možnost akutního ošetření. Tenhle krok děláme také proto, že vím, jak komplikované je pro některé z vás zajištění zubaře, a chceme, abyste v případě, kdy musíte řešit nějaký akutní problém, měli zajištěnou kvalitní stomatologickou péči v komfortním prostředí, kde bude nejen lékař a sestra, ale i recepce s personálem, který urychlí prostup celou službou a taky moderní technické vybavení, které již má patřit k samozřejmosti moderní stomatologie. Díky tomu se pacient do ordinace dostane již administrativně připravený a lékař se může věnovat čistě ošetření pacienta. Celý prostup pohotovostí se tím zrychlí a tím zvýšíme kapacitu ošetřených pacientů.

zub

Pohotovost bude na Lidické třídě v horním patře budovy České spořitelny. Provozovatel vzešel z výběrového řízení, které jsme jako kraj vypsali se všemi požadavky, abychom co nejvíce zvýšili komfort téhle služby pro všechny Jihočechy. Pohotovost není nová zubní ordinace, kde můžete mít svého stálého zubaře. Je to služba pro všechny, kteří mají nějaký akutní problém, který potřebují řešit po ordinační době. My budeme na celý provoz této pohotovosti přispívat 9 milionů korun ročně: 7 milionů Kč Jihočeský kraj a 2 miliony Kč město České Budějovice.

Po novém prostředí i kvalitním přístrojovém vybavení volali i sami pohotovost sloužící zubní lékaři, i proto jsme se rozhodli k tomuto kroku, abychom jim co největší komfort zajistili. Metropolitní pohotovostní služby jsou trend, který prosazuje i stomatologická komora v krajských městech s největší spádovostí pacientů. Chápu, že pro někoho s nutností dojet v akutním případě do Č. Budějovic, se může jevit jako problém, ale vzhledem k tomu, že se nejedná o život ohrožující stavy, které nevznikají z minuty na minutu a které nepotřebujeme řešit denně, tak je tohle provozně i ekonomicky nejracionálnější řešení, jak pro Jihočechy zajistit v téhle oblasti co nejlepší péči. To jsme Vám slíbili, že budeme dělat".

Jak nová zubní pohotovost vypadá se můžete podívat v následujícím videu:

02.01.2024 Bc. David Hocke