Hejtmanka Stráská v Holašovicích: Naše země je krásná a živí nás. Náměstek Hroch předával ceny vítězům soutěže Regionální potravina Jihočeského kraje

Připomínáme si tu dnes, že naše země je opravdu krásná. A navíc nás ještě živí. Hejtmanka Ivana Stráská to uvedla při zahájení Selských slavností v Holašovicích. Jejich 22. ročník se se konal v osadě zapsané do UNESCO od pátku 26. do neděle 28. července.

„Jsem velice ráda, že se tu můžeme opět po roce sejít a užít si vše, co nás v rámci těchto slavností, ale i celoročně, spojuje. To je láska k naší zemi. Buďme jí za to vděční a važme si jí. Pojďme si to zkrátka báječně užít,“ dodala hejtmanka.

Tradiční součástí Selských slavností je vyhlášení soutěže Regionální potravina Jihočeského kraje. Vítězům tentokrát k ocenění mimo jiné gratulovali i ministr zemědělství Miroslav Toman nebo náměstek hejtmanky Pavel Hroch. „Gratuluji vítězům a zároveň děkuji všem, kteří díky tomuto klání zvyšují kvalitu našich potravin,“ sdělil Hroch.

Návštěvníci tu pak mohli během tří dnů sledovat program plný zábavy i ukázek řemesel, nechyběla ani pestrá paleta dobrého jídla a pití. Podle Jana Jílka, starosty obce Jankov na Českobudějovicku, pod kterou osada Holašovice patří, sem letos zavítalo zhruba 14,5 tisíce návštěvníků.

30.07.2019 Bc. David Hocke