Text na řeč

Hudební festival Jihočeské Nové Hrady se blíží. Jaroslav Svěcený osobně pozval hejtmanku Stráskou

Osobní pozvánku na hudební festival Jihočeské Nové Hrady přinesl hejtmance Ivaně Stráské jeden z našich nejvýznamnějších houslistů Jaroslav Svěcený. Během rozhovoru jí ukázal i jedny ze vzácných houslí, které návštěvníci na festivalu uvidí a uslyší.
 
Součástí festivalu je i unikátní výstava, kde si návštěvníci budou moci prohlédnout vzácné housle nejen českých, ale především italských, francouzských a německých mistrů 17.-20. století,“ uvedl Svěcený a dodal, že všem návštěvníkům, kteří v neděli 23. srpna do rezidence Nove Hrady v 15 a 16 hodin zavítají, poskytne k houslím také osobní výklad.
 
Více než čtyři sta let staré housle přinesl pan Svěcený také na osobní setkání s hejtmankou. „Jsem překvapená, kolik pozitivní energie dokáže vyzařovat takto starý nástroj,“ neskrývala údiv Stráská a obdivovala dokonalou práci dávných mistrů. „Dozvěděla jsem se od pana Svěceného spoustu zajímavých informací,“ dodala hejtmanka s tím, že jako milovnice vážné hudby si některý z koncertů rozhodně nenechá ujít.
 
Hudební festival Jihočeské Nové Hrady se koná od 21. do 25. srpna. Podrobný program naleznete v galerii, stejně jako fotografie ze setkání.

Galerie