Text na řeč

Jihočeský kraj pomáhá seniorům

ilustrační obrázek

 

Pomoc seniorům

Nákupy potravin, rozvozy jídla

V níže přiložené tabulce jsme pro vás shromáždili kontakty na osoby a organizace, které ve vaší obci realizují rozvoz jídla i potravin, nebo vám pomohou s nákupy. Součástí je i seznam služeben Městské policie včetně kontaktů. Informace budeme aktualizovat.

Kontakty pro pomoc seniorům_26.3.2020

Výzva k podávání žádostí o poskytnutí nadačního příspěvku

Nadace Karel Komárek Family Foundation se rozhodla reagovat na současnou situaci vyhlášením tzv. rychlých grantů určených na podporu organizací, které pomáhají seniorům ohroženým současnou krizí související s pandemií koronaviru. Plné znění grantové výzvy je k dispozici zde

Podpora je určena organizacím, které pomáhají seniorům ohroženým současnou krizí. Žadatelem může být pouze nestátní nezisková organizace se sídlem v České republice. Vyplněná žádost se podává prostřednictvím formuláře. Výzva je vyhlášena na dobu neurčitou do odvolání. 

Podrobnější informace, včetně formuláře ke stažení, naleznete na stránkách Nadace Karel Komárek Family Foundation.

KK
Potravinová banka Jihočeského kraje nabízí pomoc

Nabízíme obcím a městům, které zajišťují seniorům dovážky nákupů, možnost odběru čerstvých potravin ze skladu Potravinové banky Jihočeského kraje (sklad je umístěn v Českých Budějovicích).

Nabízíme  jogurty, sýry a další čerstvé mléčné a rostlinné produkty (rostlinné tuky), podle našich aktuálních dodávek. Většina potravin pochází ze zdrojů programu „Mléko do škol“. Odběr je nenárokový, stejně jako skladba potravin. Podmínkou je distribuce občanům ZDARMA a uchovávání v chladu. Doporučujeme přidávat tyto potraviny zdarma k distribuovaným nákupům.

Minimální odběr z našeho skladu je 1 „banánovka“/krabice na banány. Pokud si nemůžete zajistit vyzvednutí, lze se dohodnout i na distribuci, ale pouze dle našich kapacit. Momentálně nemáme možnost pomoci trvanlivými potravinami a nemáme ani kapacity na přípravu balíčku, proto po nás prosím tyto služby nežádejte.

Pokud máte zájem prosím kontaktujte Potravinovou banku Jihočeského kraje na telefonu: 777 509 052 (krizová linka)
 

pbjčk
Bezplatná linka seniorů 800 203 210

Jihočeský kraj zřídil kvůli šíření nákazy koronavirem Bezplatnou linku seniorů. Funguje od úterý 17. března 2020 od 8 hodin. V provozu bude všech sedm dní v týdnu, prozatím vždy od osmé do 17. hodiny.

Telefonní číslo: 800 203 210

Jihočeská televize - vysílání pro seniory

Hejtmanka Stráská: Od středečního rána běží televizní vysílání pro seniory na JTV

Dobrou zprávou je, že od středečního rána běží na obrazovkách Jihočeské televize vysílání pro seniory. Uvedla to hejtmanka Ivana Stráská. „Milí senioři, takže v těchto vypjatých dnech, kdy máme pocit, že nám vše padá na hlavu, se dívejte na toto vysílání a já pevně věřím, že nám společně bude lépe,“ dodala hejtmanka.