Text na řeč

Jihočeský kraj v sobotu 28. března obratem předal ochranné prostředky z centrální dodávky pobytovým sociálním službám 

Jihočeský kraj předal další ochranné prostředky určené pro poskytovatele pobytových sociálních služeb. Ty dorazily v sobotu 28. března v časných ranních hodinách do centrálního skladu v objektu Zdravotnické záchranné služby JčK na letišti v Plané u Českých Budějovic.

Zástupci krajského odboru sociálních věcí zásilku převzali kolem 12. hodiny a připravili rozvoz konkrétním poskytovatelům sociálních služeb s ohledem na aktuální situaci v pobytových zařízeních.

„Jednotlivé poskytovatele sociálních služeb jsme kontaktovali po telefonu. Během sobotního odpoledne a večera byly ochranné prostředky rozvezeny na šest míst ze sedmi jihočeských okresů, kde byly od pracovníků odboru sociálních věcí dle stanoveného časového harmonogramu převzaty. Poskytovatelům sociálních služeb z Českobudějovicka byly předány V Českých Budějovicích v areálu objektu krajského úřadu v ulici B. Němcové,“ uvedla vedoucí odboru sociálních věcí Pavla Doubková s tím, že krajský odbor sociálních věcí je i nadále připraven spolupracovat s poskytovateli sociálních služeb v případě problémů, které se v souvislosti s nákazou COVID-19 mohou vyskytnout.

Odbor sociálních věcí zároveň sleduje situaci a spolupracuje se Sociálními službami SOVY o. p. s. Český Krumlov, kde byla nákaza koronavirem prokázána. Samozřejmostí je i pravidelná komunikace s rodinami klientů odlehčovacích služeb, kterým byla též nabídnuta pomoc a poradenství.  


 

Štítky